Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Azerbejdżan: Czy wygra Eurowizję drugi raz z rzędu?

Sabina Babajewa będzie reprezentować Ziemię Ognia na 57. konkursie Eurowizji. Azerbejdżan marzy o drugim zwycięstwie z rzędu by dołączyć do nielicznego grona państw, którym udało się to w przeszłości. Czy Sabina ma na to szanse?

Sabina Babajeva, źródło: az.wikipedia.org

Sabina Babajewa urodziła się w grudniu 1979 roku w Baku. Śpiewać uczyła się w szkole muzycznej Asafa Zeynally również w stolicy. W Azerbejdżanie jest znana z wykonywania piosenki tytułowej (Roya kimi) serialu z 2003 roku Bəyaz həyat (Białe życie). 32-letnia piosenkarka jest weteranką na azerbejdżańskiej scenie muzycznej. Do konkursu Eurowizji próbowała się już dostać parokrotnie. W zeszłym roku zajęła w trzecie miejsce w krajowych eliminacjach. W 2012 roku postawiono na nią. Czy doświadczenie będzie decydujące w występie w Baku Crystal Hall w maju i wygranie Eurowizji drugi raz z rzędu? Piosenka, którą będzie śpiewać na konkursie będzie ogłoszona 17 marca. Poniżej próbka umiejętności wokalnych.

Eliminacje do Eurowizji

Więcej o osiągnięciach piosenkarki znajdziesz tutaj.

Eliminacje do Eurowizji

W historii Eurowizji, jednego z najdłużej trwających programów telewizyjnych, rzadko zdarzało się aby któryś z krajów wygrał konkurs dwa razy z rzędu. Do tej pory udało się to czterem krajom. Luxemburg wygrał w 1972 i 1973 roku. Izrael w 1978 i 1979. Ciekawa historia miała miejsce z Hiszpanią, która wygrała w 1968 i rok później podzieliła się pierwszym miejscem z trzema innymi państwami. W rezultacie w 1969 roku Eurowizję wygrały cztery państwa. Absolutnym dominatorem jeżeli chodzi o liczbę wygranych z rzędu jest Irlandia, która w latach 1992-1994 wygrała konkurs trzy razy pod rząd. Dublin jest również najbardziej utytułowanym państwem w konkursie. Irlandczycy w sumie wygrali Eurowizję siedem razy, z czego Johnny Logan trzy razy (dwa jako piosenkarz i raz jako autor tekstu).

John Logan na konkursie Eurowizji w 1987 roku.

Źródła: eurovision.tv

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY