Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Armenia: USA wierzy w porozumienie Erywań-Baku

Nowoczesne środki masowego przekazu są łatwym i wdzięcznym instrumentem wykorzystywanym w dyplomacji. Amerykański ambasador w Armenii w celu prezentacji swoich działań prowadzi videobloga dzięki któremu każdy zainteresowany może dowiedzieć się o oficjalnych działaniach ambasady USA w Armenii.

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Armeni John Hefferni, co kilka dni zamieszcza na swoim video blogu wpisy dotyczące sytuacji zaobserwowanych podczas swojej służby dyplomatycznej w Erywaniu. We wpisie datowanym na 14 marca br. amerykański ambasador, opowiada o obejrzanym przez siebie filmie traktującym o relacjach armeńsko-azerbejdżańskich w kontekście konfliktu o Górski Karabach. Wyraźnie poruszony obrazem filmowym i rozmowami z armeńską młodzieżą dyplomata mówi o potrzebie pojednania między zwaśnionymi kaukaskimi narodami.

-Chodzi o to, że Ormianie i Azerowie mają wiele wspólnego, mają te same obawy, problemy rodzinne, zerwane w skutek konfliktu więzi rodzinne a przez to są pełni żalu i smutku – powiedział Heffern.

Amerykański ambasador użył także daleko idącego porównania trudnych kwestii historycznych Stanów Zjednoczonych i krajów Kaukazu Południowego. Dyplomata mówił o kwestii niewolnictwa w USA, gdzie po latach przemian Afroamerykanin mógł zostać wybrany prezydentem.
-Prawdziwe pojednanie między Ormianami i Azerami jest  możliwe i wszyscy powinniśmy pracować na rzecz pojednania, nawet jeśli uda nam się pogodzić każdorazowo tylko jedna osobę – powiedział ambasador  USA w Armenii  podczas  wystąpieniu na swoim videoblogu.

Źródło: usembassyarmenia

 

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY