Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Ukraina: Mykoła Azarow i Donald Tusk o Euro-2012

Do Polski przyjechał dziś premier Ukrainy Mykoła Azarow, który spotkał się ze swoim polskim odpowiednikiem Donaldem Tuskiem. Obaj politycy spotkali się z okazji posiedzenia komitetu ds. przygotowania i przeprowadzenia Euro-2012.

Mykoła Azarow i Donald Tusk, autor: Maciej Śmiarowski, źródło: Kancelaria Premiera's photostream na flickr.com

Mykoła Azarow i Donald Tusk, autor: Maciej Śmiarowski, źródło: Kancelaria Premiera's photostream na flickr.com

Szef ukraińskiego rządu przybył dziś do Polski, gdzie wraz z premierem Donaldem Tuskiem przewodniczyli posiedzeniu Polsko-Ukraińskiego komitetu ds. przygotowania i przeprowadzenia Euro 2012. W jego trakcie został omówiony stan przygotowań Polski i Ukrainy do przeprowadzenia turnieju. Obaj politycy wyrazili zadowolenie z osiągniętych rezultatów.

Donald Tusk wysoko ocenił wysiłki obu państw na rzecz wspólnego przeprowadzania mistrzostw Europy w piłce nożnej. Polski premier zaznaczył jednak, że – nie wszystkie bardzo ambitne plany, szczególnie te rozwojowe, cywilizacyjne, infrastrukturalne, zostały zrealizowane, ale – jak podkreślił – nie powinno to wpłynąć na przebieg samych mistrzostw Europy.

Skruchy polskiego premiera nie podziela prezydent Ukrainy, Wiktor Janukowycz, który wczoraj wyraził wątpliwości odnośnie opłacalności całej imprezy: – Ile na tym zarobimy – jeszcze nie wiadomo. Zainwestowaliśmy w budowę infrastruktury ok. 35 mld hrywien. Bez wątpienia poniesione koszty powodują, że jednorazowe mistrzostwa sa dla nas nieopłacalne – powiedział Janukowycz. Jednocześnie ukraiński prezydent wyraził nadzieję, że efekty pracy będą służyć następnym pokoleniom

Czy jest jeszcze czas na odwołanie tych mistrzostw?

Źródła: rp.pl. korrespondent.net

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY