Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

Gruzja: Monitoring wyborów będzie gwarantem demokracji

Gruzja zamierza przeprowadzić przejrzyste, demokratyczne i uczciwe wybory parlamentarne jesienią 2012 roku. By udowodnić to, Micheil Saakaszwili zaprasza międzynarodowych obserwatorów, by poprzez monitoring procesu wyborczego dowiedli,  że Gruzja jest państwem demokratycznym.

Micheil Saakaszwili, autor: Onnik Krikorian, źródło: Oneworld Multimedia 2008/onewmphoto/flickr.com

Micheil Saakaszwili, autor: Onnik Krikorian, źródło: Oneworld Multimedia 2008/onewmphoto/flickr.com

31 marca na spotkaniu Micheila Saakaszwilego z delegacją Euronestu, prezydent Gruzji zapowiedział, że w interesie jego państwa jest przeprowadzenie najbardziej przejrzystych demokratycznych i uczciwych wyborów parlamentarnych jesienią 2012 r. Zdaniem prezydenta, międzynarodowi obserwatorzy – powinni przyjechać już dziś, by monitorować proces wyborczy […]Jak nigdy dotąd, musimy mieć wielu zagranicznych obserwatorów. Dziś, jutro i pojutrze. Im prędzej pojawią się międzynarodowi obserwatorzy z Parlamentu Europejskiego, Unii Europejskiej, OBWE i innych organizacji międzynarodowych, tym lepiej. To dla nas bardzo ważne.

Korzystając z okazji, prezydent podzielił się niepokojami związanymi z rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi przewidzianymi na jesień 2012 roku – To nie przypadek, że Rosja przy naszej granicy, przed wyborami parlamentarnymi zaplanowała swoje ćwiczenia wojskowe. Będzie to miało wpływ na przebieg wyborów, naszym zdaniem takie działania są nielegalne – powiedział Michel Saakaszwili.

Źródła: Civil.geen.trend.az

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY