Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

Gruzja: Bidzina Iwanyszwili na językach USA

Amerykański Kongres pracuje nad projektem, który udowodni Micheilowi Saakaszwilemu łamanie standardów demokracji w Gruzji. Głównym przykładem przemawiającym przeciwko prezydentowi jest prześladowanie polityczne miliardera Bidzine Iwaniszwilego.

Kapitol, autor: Noclip, źródło: en.wikipedia.org

Kapitol, autor: Noclip, źródło: en.wikipedia.org

26 marca wpłynął do Kongresu Stanów Zjednoczonych projekt ustawy przygotowany przez Jima McDermotta. Tekst dokumentu oskarża Micheila Saakaszwilego i podległy mu rząd o działania przeciwko gruzińskiej opozycji. Według Jima McDermotta –gruzińska demokracja stoi przed poważnym wyzwaniem; atakowane są swobody polityczne i zasada równej konkurencji między partiami politycznymi.

Jedynym dyskryminowanym opozycjonistą, wymienionym w dokumencie jest miliarder Bidzina Iwanyszwili. W tekście ustawy możemy zapoznać się z rzeczywistym problemem Iwanyszwilego związanym z otrzymaniem obywatelstwa i założeniem partii „Gruzińskie Marzenie”. Jest też tam wiele insynuacji, m.in. podejrzana śmierć Salomona Kimeridze, która miała miejsce w wreszcie policyjnym 27 lutego 2011

Według rp.pl powstanie dokumentu jest prawdopodobnie rezultatem działalności lobbistów wynajętych przez samego miliardera Bidzine Iwaniszwili.

Źródła: rp.plthomas.loc.gov

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY