Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Łukasz Grajewski

Polska: Koncert „Solidarni z Białorusią” już 22 kwietnia

Już po raz szósty w centrum Warszawy odbędzie się koncert „Solidarni z Białorusią”. 22 kwietnia okolice Pałacu Kultury wypełni dzwiękowa mieszanka reggae, rocka i folku w polsko-białoruskiej odsłonie.

Darek Malejonek i Maleo Reaggae Rockers to stali goście koncertów "Solidarni z Białorusią", źródło: wolnabialorus.pl

Darek Malejonek i Maleo Reaggae Rockers to stali goście koncertów "Solidarni z Białorusią", źródło: wolnabialorus.pl

„Solidarni” to już tradycja – przekonuje Mateusz Luft, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Wolna Białoruś, które odpowiada za organizacje koncertów. Pierwszą odsłonę zorganizowano w marcu 2006 roku na tydzień przed wyborami prezydenckimi na Białorusi. Muzycy i goście występujący podczas koncertu (m.in. Kasia Nosowska, Muniek Staszczyk, Andrzej Wajda, Zbigniew Zamachowski, działacze Solidarności i znani polscy aktorzy) zwracali się do Białorusinów z odezwą „Czas być razem!”.

6 lat później prawa człowieka i wolność słowa wciąż nie są na Białorusi respektowane. Stąd i potrzeba organizacji kolejnej edycji koncertu. – Habakuk, Vavamuffin, R.U.T.A., Maleo Reggae Rockers, Zmicier Wajcuszkiewicz, Recha – Agnieszka Arana-Iturri z Wolnej Białorusi wymienia artystów, którzy wystąpią w tym roku na scenie.  Dla tych, którzy stawią się 22 kwietnia o 19:00 pod Pałacem Kultury organizatorzy zapowiadają liczne niespodzianki: – Lista zespołów jeszcze się powiększy – przekonuje Agnieszka. Eastbook.eu objął tegoroczny koncert patronatem medialnym.

Poznaj zespoły, które wystąpią na koncercie „Solidarni z Białorusią”:


.

Facebook Comments
Łukasz Grajewski

Socjolog, absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Pracował w administracji publicznej, aktywny w trzecim sektorze (Fundacja Wspólna Europa, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Inicjatywa Wolna Białoruś). Autor licznych publikacji o Europie Wschodniej w polskich mediach.

Kontakt: [email protected]

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY