Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Armenia: Rolnictwo zbliży Izrael i Armenię?

Chęć bliskiej współpracy w zakresie rozwoju rolnictwa i handlu płodami rolnymi zadeklarowała wizytująca w Armenii minister rolnictwa Izraela – Orit Noked. 

Kwitnący sad, autor: Muffet, źródło: flickr.com

Kwitnący sad, autor: Muffet, źródło: flickr.com

Orit Noked wraz z delegacją odwiedziła w Armenii swojego odpowiednika, szefa resortu rolnictwa Sergo Karapetyana.  Na spotkaniu, które odbyło się 16 kwietnia br. w Erywaniu oboje politycy skupili się na omówienu możliwości współpracy w zakresie rozwoju hodowli bydła i rybołówstwa.
Po spotkaniu  izraelska minister zadeklarowała – Porozumienie w sprawie obszarów współpracy rolnictwa między obydwoma krajami jest już zatwierdzone i mam nadzieję, że w najbliższych dniach podpiszemy ten ważny dokument. Ormiański minister pytany o szczegóły rozmów oświadczył – Myślę, że mamy również obszary, które nas interesują, takie jak eksport do Izraela ormiańskich owoców i warzyw, przetworzonych produktów rolnych, win i brandy.  Możemy również zapewnić pełne wsparcie dla izraelskich biznesmenów, którzy prowadzą inwestycje w zakresie rolnictwa na terytorium Armenii.  

Izraelska delegacja nie poprzestała jedynie na interesach związanych z rolnictwem i odwiedziła również armeńskiego hierarchę – katolikosa Karekina II, oraz złożyła wiązankę pod mauzoleum upamiętniającym rzeź Ormian. Rewizyta została wstępnie zapowiedziana na początek maja, mimo że w Armenii będzie to czas wyborów parlamentarnych.

Źródła: Regnum.ru, PanArmenian.net, News.am

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY