Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Baltic Business Forum 2012: Północ, Wschód – biznes bez granic

Polska ma do odegrania ważną rolę w gospodarczym integrowaniu krajów Zachodu i Wschodu – udowadniają organizatorzy Baltic Business Forum. Czwarte już forum ekonomiczne w Świnoujściu i przygranicznym Heringsdorfie rusza 25 kwietnia 2012 r.

Na podstawie materiałów Baltic Business Forum, źródło: balticbusinessforum.eu

W polskim interesie leży pokazywanie partnerom z Północy i Zachodu, że poprzez Polskę najlepiej jest trafić na Wschód, lokalizować tam swoje interesy angażować się w przedsięwzięcia gospodarcze – mówi Jacek Piechota, były minister gospodarki, prezes Baltic Business Forum. Mamy wszelkie atuty, by pełnić rolę pośrednika: doskonale rozumiemy odmienne kultury biznesowe Zachodu i Wschodu, a dodatkowo z racji własnych doświadczeń potrafimy rozpoznawać wyzwania pojawiają się przy przemianach wolnorynkowych i demokratycznych. To niewątpliwie czyni nas cennymi dla Zachodu ekspertami od rynków wschodnich – dodaje.

Dlatego na Baltic Business Forum co roku do Świnoujścia i przygranicznego Heringsdorfu licznie przyjeżdżają przedstawiciele biznesu, politycy i eksperci zarówno z Zachodu i Północy Europy, jak również z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Gruzji, Armenii czy Azerbejdżanu. Spotykają się, by dyskutować o ponadnarodowych, regionalnych strategiach gospodarczych, ale też by nawiązywać relacje biznesowe. W ramach Baltic Business Forum tworzymy platformę różnych rozwiązań i usług, z których mogą korzystać przedsiębiorcy myślący o rozwijaniu swoich interesów w krajach Europy Wschodniej – wyjaśnia Łukasz Białek, dyrektor Biura Zarządu Baltic Business Forum.

W tym roku wszyscy goście Baltic Business Forum będą mogli skorzystać z Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej. To specjalna aplikacja internetowa, która jeszcze przed przyjazdem do Świnoujścia pozwoli uczestnikom poznać się wzajemnie, zaprezentować profile działalności oraz realizowane lub planowane inwestycje. Takie rozwiązanie pozwoli efektywniej wykorzystać pobyt nad Bałtykiem do nawiązywania kontaktów biznesowych. – Każda z firm uczestniczących w forum będzie miała swój wirtualny kalendarz. Za pośrednictwem aplikacji będzie można złożyć propozycję spotkania potencjalnemu kontrahentowi, a jeśli wybrany termin będzie miał on już zajęty, system porówna oba kalendarze i zaproponuje inną dogodną dla obu stron datę i godzinę – tłumaczy Białek.

Uczestnicy minionej edycji BBF, źródło: balticbusinessforum.eu

Poza istotnymi dla rozwoju biznesu spotkaniami kuluarowymi ważną częścią tegorocznego Baltic Business Forum będą sesje plenarne, podczas których zaproszeni eksperci dyskutować będą o warunkach i barierach przepływu towarów, usług czy kapitału między Zachodem i Wschodem. Odrębne panele poświęcono m.in. energetyce, logistyce, bankowości i finansom, telekomunikacji, informatyce, ekologii, handlowi artykułami spożywczymi, a nawet mediom. Uczestnicy forum zastanawiać będą się też nad strategiami gospodarczymi dla regionu nadbałtyckiego. – To obszar bardzo intensywnego rozwoju, w którym Polska do tej pory nie uczestniczyła zbyt aktywnie – przyznaje Andrzej Kaczmarek, były sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, wiceprezes Baltic Business Forum. – Otwierając nasze forum na kraje Partnerstwa Wschodniego, ale i Daleką Azję stajemy się liderem w poszukiwaniu nowych perspektyw dla całego basenu Morza Bałtyckiego – dodaje. Nową perspektywę stworzyć może kapitał chiński, co szczególnie silnie zaakcentować chcą organizatorzy świnoujskiego forum. Tegoroczne forum otworzy więc sesja o znamiennym tytule „Bałtyk – Polska – Chiny”.

Wszystkie debaty odbywać będą się w nowoczesnym centrum kongresowym Interferie Medical SPA w Świnoujściu, doskonale skomunikowanym z lokalnym dworcem kolejowym oraz portami lotniczymi w Heringsdorfie i Szczecinie Goleniowie. Organizatorem forum są Stowarzyszenie Baltic Business Forum, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Prezydent Miasta Świnoujście oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Honorowy patronat nad imprezą objął Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.bbf2012.pl

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY