Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Łukasz Grajewski

Polska: Zdradzamy tajemnice „Solidarnych”

W najbliższą niedzielę o 19:00 w centrum Warszawy odbędzie się kolejna edycja koncertu „Solidarni z Białorusią”. Organizatorzy z Inicjatywy Wolna Białoruś zdradzili nam najświeższe informacje o nowych artystach i przebiegu koncertu.

Paula i Karol wystapią na scenie Solidarnych, źródło: akadera.bialystok.pl

Kolejni artyści na scenie Solidarnych, źródło: akadera.bialystok.pl

Do potwierdzonych artystów dołączył duet Paula i Karol, który od dwóch lat zachwyca polskich słuchaczy ujmującymi, ciepłymi utworami, które balansują gdzieś pomiędzy popową alternatywą, a folkiem. To, że Paula i Karol postanowili solidaryzować się z Białorusią to jeszcze nie wszystkie nowości od organizatorów: – Przygotowujemy happening, w którym wezmą udział wszyscy widzowie koncertu – mówi Agnieszka Arana Iturri z Inicjatywy Wolna Białoruś – Nie zdradzimy co będzie się działo, potrzebujemy spontanicznej reakcji ludzi – tłumaczy.

Podczas koncertu działać będzie także stanowisko kampanii „Build democracy, not regime„, którą prowadzi nasz portal. Będzie można podpisać internetową petycję wzywającą unijnych polityków do konsekwentnej i solidarnej polityki wobec Białorusi. Przypomnijmy, że koncert „Solidarni z Białorusią odbędzie się już po raz szósty. Scena koncertowa zostanie zbudowana pod Pałacem Kultury od strony Placu Defilad. Wejście na koncert jest darmowe. Zagrają  m.in.: Habakuk, Vavamuffin, R.U.T.A., Maleo Reggae Rockers, Zmicier Wajcuszkiewicz i Recha. Eastbook.eu jest patronem medialnym koncertu.

Paula i Karol – „Calling”:

Facebook Comments
Łukasz Grajewski

Socjolog, absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Pracował w administracji publicznej, aktywny w trzecim sektorze (Fundacja Wspólna Europa, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Inicjatywa Wolna Białoruś). Autor licznych publikacji o Europie Wschodniej w polskich mediach.

Kontakt: [email protected]

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY