Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

Gruzja: Wyższe emerytury + ubezpieczenie zdrowotne

Gruziński parlament 24 kwietnia, w trzecim czytaniu przyjął poprawki do ustawy o emeryturach. W związku z tym emeryci starsi niż 67 lat od 1 września br. otrzymają wyższe emerytury i polisy ubezpieczeniowe.

Gruzja 2012. autor: Anna Woźniak

Gruzja 2012. autor: Anna Woźniak

Wszyscy emeryci, którzy ukonczyli 67 rok życia nie zależnie od płci otrzymają pakiet emerytalnyn na łączną kwotę 140 lari. W tym 125 lari, będzie to rzeczywista podwyżka emerytury, a pozostałe 15 lari przeznaczone będą na ubezpieczenie zdrowotne. Ustawa wejdzie w życie po 1 września, po podpisaniu przez prezydenta Gruzji i opublikowaniu na stronie internetowej Biuletynu Legislacyjnego.

Na emeryturę przechodzą kobiety w wieku 60 lat, mężczyźni – 65 lat. Do tej pory minimalna emerytura w Gruzji wynosiła 100 lari. Aby zwiększyć pakiet emerytalny państwo gruzińskie do tej wydało 171 mln lari. Władze nie wykluczają, w przyszłości nastąpi również podwyżka rent.

Źródło: en.trend.azgeorgia.kavkaz-uzel.ru

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY