Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

Polska: STP – polityczny poniedziałek

Poniedziałek minął nam pod hasłem polityka. Staraliśmy się zobrazować grupie zasady funkcjonowania polskiego życia politycznego.

Punkt informacyjny Komisji Europejskiej, autor: Anna Woźniak

Punkt informacyjny Komisji Europejskiej, autor: Anna Woźniak

Zaczęliśmy w punkcie informacyjnym Komisji Europejskiej, gdzie Rafał Rudnicki wytłumaczył grupie czym właściwie zajmuje się ta instytucja. Następnie udaliśmy się do synagogi Nożyków, gdzie przedstawiono nam losy żydów warszawskich.
O godzinie 14 mieliśmy umówione spotkanie w Sejmie i Senacie. Odwiedzając budynki  rządowe przy ul. Wiejskiej mogliśmy pokazać arenę polskich zmagań politycznych. W tym czasie spotkaliśmy się z Posłem na Sejm – Michałem Szcerbą, który przedstawił nam jak zaczęła się Jego kariera polityczna. Dowiedzieliśmy się również na czym polega praca posła, oraz jakie ma obowiązki.

STP w Sejmie i Senacie, autor: Anna Woźniak

STP w Sejmie i Senacie, autor: Anna Woźniak

Po sytym wegetariańskim obiedzie udaliśmy się do warszawskiej siedziby Kolegium Europy Wschodniej, gdzie odbyło się spotkanie z Dyrektorem programu Study Tours to Poland – Jerzym Rejtem. Na spotkaniu Pani Lena Prusinowska która usystematyzowała uczestnikom wiedzę na temat załorzeń programu STP, zasad jego tworzenia i finansowania.

Wizyta w Kolegium Europy Wschodniej, autor: Anna Woźniak

Wizyta w Kolegium Europy Wschodniej, autor: Anna Woźniak

Na na Nowolipiu spotkaliśmy się rownież z inną grupą STP, z którą nieco później w ramach integracji staraliśmy się rozwiązać węzeł gordyjski.

Study Tours to Poland powstało w 2004 roku i jest częścią Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA realizowanego od 2000 roku przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Od 2007 roku koordynatorem STP jest Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Wrocławia. STP dla studentów koordynuje Fundacja „Borussia” z Olsztyna. Wizytę studyjną w dniach 17-28 kwietnia 2012 prowadzi Fundacja Wspólna Europa tj. fundacja-matka Eastbook.eu

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY