Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Polska: Dnia siódmego na STP w Warszawie

Piękna pogoda siódmego dnia STP stworzyła idealne okoliczności na uchwycenie uroku Królewskich Łazienek. Kąpiel w słońcu i najmłodszych odcieniach zieleni dobrze nastroiła przed Spotkaniem w Stowarzyszeniu Klon/Jawor i spacerem po stolicy z „Małą Moskwą” na deser.

Łazienki Królewskie, autor: Anna Woźniak

Łazienki Królewskie, autor: Anna Woźniak

Za nami siódmy dzień Study Tours to Poland. We wtorek  młodym liderom z Białorusi, Ukrainy i Rosji dane było poznać wdzięki Królewskich Łazienek. Zatopieni w kipiącej, wiosennej zieleni radzili nad swoimi systemami edukacyjnymi. Warsztaty przebiegły w skąpanym w słońcu amfiteatrze.

STP w Klon/Jawor, autor: Anna Woźniak

STP w Klon/Jawor, autor: Anna Woźniak

Kolejnym punktem dnia było spotkanie z Małgorzatą Borowską ze Stowarzyszenia Klon/Jawor. Uczestnicy wysłuchali konkretnych danych na temat funkcjonowania trzeciego sektora w Polsce. Kto, jak kto, ale Klon/Jawor zna się na tym w Polsce jak mało kto. Spotkanie odbyło się w fantastycznej przestrzeni Stowarzyszenia Pracowni Badań i Innowacji Społecznych przy Brackiej 20A.

STP potrafi zmęczyć. Dlatego w natłoku spotkań i wizyt studyjnych często ginie najzwyklejszy  w świecie, ale jakże istotny dla indywidualnego uzupełniania wrażeń,  czas wolny. Po nim była wyborna (próbowałem) wspólnie przygotowana kolacja i film, a wraz z nim techniczny powrót do źródeł kinematografii. Kuchnia, rzutnik i prześcieradło, a na jego powierzchni obraz  „Mała Moskwa” w reżyserii Waldemara Krzystka.

Study Tours to Poland powstało w 2004 roku i jest częścią Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA realizowanego od 2000 roku przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Od 2007 roku koordynatorem STP jest Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Wrocławia. STP dla studentów koordynuje Fundacja „Borussia” z Olsztyna. Wizytę studyjną w dniach 17-28 kwietnia 2012 prowadzi Fundacja Wspólna Europa wydawca Eastbook.eu.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY