Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

STP – Dzień sukcesu – Radio, Telewizja i Giełda Papierów Wartościowych

Dzisiejszy dzień okrzyknięty został przez uczestników dniem sukcesu. W tym dniu byliśmy w miejscach, gdzie zdaniem studentów” można się łatwo i szybko dorobić”.

autor: Anna Woźniak

Pierwsze nasze kroki skierowane zostały do radia, po którym oprowadził Nas Denis Dziuba. Mogliśmy uczestniczyć w nagraniu audycji, oraz byliśmy obecni w trakcie emitowania wiadomości. Wszyscy uczestnicy w tym czasie musieli zachować ciszę, co wydawało mi się wcześniej za niemożliwe.

autor: Anna Woźniak

Następnie udaliśmy się do Telewizji Polskiej, gdzie mogliśmy być obecni w trakcie nagrywania programu do telewizji TVP Kultura. Wydaje mi się, że w trakcie pobytu w telewizji zwiedziliśmy wszystkie możliwe pomieszczenia od szatni, poprzez garderobę, reżyserkę, pięć różnych pomieszczeń w którym odbywały się nagrania. Część osób mogło nagrać siebie na kamerę, a następnie przyjżeć się samemu sobie w trakcie odtworzenia filmu. Ważne było również to, że w tym przypadku nie były to nagrania na telefonie komórkowym, czy aparacie, a na profesjonalnej kamerze.

Następnie udaliśmy się na Giełdę Papierów Wartościowych, gdzie Maryanna wygłosiła swój interesujący wykład o zasadach panujących na giełdach.  Dziewczyna naprawdę się przygotowała. Należy również dodać, że z języka ukraińskiego na rosyjski przekładał Taras.

Study Tours to Poland powstało w 2004 roku i jest częścią Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA realizowanego od 2000 roku przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Od 2007 roku koordynatorem STP jest Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Wrocławia. STP dla studentów koordynuje Fundacja „Borussia” z Olsztyna. Wizytę studyjną w dniach 17-28 kwietnia 2012 prowadzi Fundacja Wspólna Europa wydawca Eastbook.eu.

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY