Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Polska: „Co oznacza P z kotwicą?”

Samorząd dzielnicy Warszawa – Wesoła, Muzeum Powstania Warszawskiego  i Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu to punkty ostatniego dnia wizyty młodych liderów z Europy Środkowo – Wschodniej.

Uczestnicy STP, autor: nieznany

Uczestnicy STP, autor: nieznany

 

Przez zakorkowaną trasę W-Z autobusem nr 514 docieramy do najmniejszej z 18 dzielnic Warszawy – Wesoła. Wita nas zrelaksowany i uśmiechnięty personel – nieczęsty widok w urzędzie, nawet jeżeli jesteśmy przed najdłuższym majowym łikendem od lat. Burmistrz Dzielnicy, Edward Kłos cierpliwie odpowiada na pytania uczestników STP: o samorzadność, o ustawę o zamówieniach publicznych, o biuletyn informacji publicznej, o środki unijne, aż do wyczerpania pytań. Serdecznie dziękujemy za gościnę i znowu w drogę.

W autobusie Sasza ze pyta mnie co oznacza litera P z kotwicą którą spotyka w całej Warszawie? No to się bracie zaraz dowiesz – myślę sobie w duchu i proszę Saszę o cierpliwość. Następny punkt programu – Muzeum Powstania Warszawskiego. Po półtorej godzinie zwiedzania, zanurzam się w muzeum by powyciągać pochłoniętych ekspozycją koleżanki i kolegów z Białorusi, Ukrainy i Rosji. Nie ma zmiłuj, trzeba gonić dalej.

Muzeum Powstania Warszawskiego, autor: Julia Sielicka-Jastrzębska, źródło: wikipedia.org

Muzeum Powstania Warszawskiego, autor: Julia Sielicka-Jastrzębska, źródło: wikipedia.org

Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwem to kolejny punk planu. Był to ostatni i bardzo ekscytujący punkt programu. Dalej spacer w okolicach Wisły i Planetarium, gdzie uczestnicy STP  zapoznali się ze wszystkimi etapami powstania życia na ziemi.

Piątek, był ostatnim oficjalnym dniem pobytu w Warszawie. Tego dnia dowiedzieliśmy się od uczestników programu, które ze spotkań najbardziej przypadło im do gustu, a co zupełnie się nie podobało. Ewaluacja wzbudza zawsze najwięcej emocji również u organizatorów.

autor: Yana Kozynets

autor: Yana Kozynets

Study Tours to Poland powstało w 2004 roku i jest częścią Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA realizowanego od 2000 roku przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Od 2007 roku koordynatorem STP jest Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Wrocławia. STP dla studentów koordynuje Fundacja „Borussia” z Olsztyna. Wizytę studyjną w dniach 17-28 kwietnia 2012 prowadzi Fundacja Wspólna Europa wydawca Eastbook.eu.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY