Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

Gruzja: Kto planował zamach w Soczi ?

Gruzja brała udział w planowanym na 2014 roku zamachu terrorystycznym w kraju Krasnodarskim oznajmił rosyjski komitet antyterrorystyczny.

Doku Umarow, źródlo: en.wikipedia.org

Doku Umarow, źródlo: en.wikipedia.org

Rosyjski Narodowy Komitet Antyterorystyczny oświadczył, że w trakcie akcji przeprowadzonej w dniach 4, 5 maja na terenie Abchazji wykryto 10 schowków, w których znaleziono duże ilości broni, amunicji i materiałów wybuchowych.  W tej sprawie zatrzymano trzech emisariuszy Emiratu Kaukaskiego podejrzanych o przygotowanie zamachu terorystycznego.
Dzięki szybkiej akcji służby specjalne udaremniły zamach, który miał być przeprowadzony w czasie olimpiady zimowej w Soczi w 2014 r. Zdaniem NAK za zamachem stoi przywódca islamskich rebeliantów na Kaukazie Południowym – Doku Umarowowi, którego wspierać miały gruzińskie służby specjalne.

Według oficjalnych danych Umarow przyznał się do zorganizowania wszystkich największych zamachów w Rosji w ostatnich latach, w tym tego w moskiewskim metrze w marcu 2010 roku, oraz na lotnisku Domodiedowo.

Źródła: rp.plpolskatimes.pl, PAP

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY