Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Rozpoczęło się Euro 2012 na Ukranie

Na Ukrainie Euro 2012 rozpoczęło się dwoma meczami: Holandia z Danią w Charkowie oraz Niemcy z Portugalią we Lwowie.

Na konferencji prasowej, prezydent Lwowa, Andrij Sadowyj, oświadczył, że do miasta przyjechało około 60 tysięcy kibiców – Najwięcej z Niemiec – około 15 tysięcy, z Portugalii – 6 tysięcy. Przyjechali również turyści z Francji, Polski, Holandii, a także z Malezji i Indonezji. Prezydent miasta mówił, że przyjazd znacznej grupy kibiców wywarło presję na służby miejskie. Zapewnił jednak, że dobrze wywiązują się one ze swojej pracy.

Lwów

W Charkowie było znacznie mniej kibiców. Jak informuje portal Status Quo, na meczu było ponad 35 tysięcy kibiców piłki nożnej. Przed meczem około 10 tysięcy holenderskich kibiców przeszło w marszu od strefy kibica do stadionu.

Charków

Ogólnie, kibice sportowi są zadowolenie ze swojego pobytu na Ukrainie. Dobrze się bawią, odpoczywają i aktywnie dopingują swoje ulubione drużyny. Według informacji Oddziału Współpracy z Mediam i Społeczeństwem Państwowej Służby Granicznej, granicę Ukrainy przekroczyło już ponad 17 tysięcy ludzi i 3 100 środków transportu, które podpadają pod kategorię „Euro 2012”.

Autorka:Kateryna Zhemchuzhnykova

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY