Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

PdK Akcja: Polsko-białoruski etno-projekt. Rekrutacja rozpoczęta

Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna po raz drugi zaprasza do udziału w wyjazdowych warsztatach w ramach projektu „Etno-projekt. Polsko – białoruskie inspiracje etniczne w designie młodych. II edycja”.

Projekt skierowany jest do młodych projektantów wzornictwa przemysłowego, grafiki użytkowej, projektowania ubioru oraz architektury i architektury wnętrz. Zapraszamy studentów i absolwentów – osoby, które ukończyły co najmnej 2 rok studiów, ale nie przekroczyły jeszcze 30 roku życia. Szukamy po 8 osób z każdego z państw.

Najważniejszą częścią projektu będą warsztaty, które odbędą się w terminie 1-16 września 2012. Wspólnie odwiedzimy miejsca związane z etnodesignem, najpierw w Polsce, a następnie na Białorusi.

Podczas wymiany odbędą się warsztaty, spotkania, dyskusje, wizyty studyjne – wszystko wokół inspiracji sztuką i rzemiosłem ludowym polskim i białoruskim. Uczestnicy zapoznają się z tradycyjnym wzornictwem, dowiedzą się, jaki był kontekst jego powstawania, będą pracować pod okiem zarówno twórców ludowych, jak i współczesnych projektantów. Odwiedzą muzea, skanseny, izby regionalne. Na koniec stworzą własne projekty w formie graficznej, które zostaną zaprezentowane na wystawach w przestrzeni miasta w Polsce i Białorusi.

Uczestnikom zapewniamy: udział w projekcie, którego celem jest praca nad etnodesignem w teorii i praktyce wymianę doświadczeń w grupie młodych artystów oraz inspirację udział w warsztatach, wykładach, wycieczkach, wizytach studyjnych w Polsce i na Białorusi pracę projektową indywidualną i zespołową możliwość zaprezentowania swoich prac na wystawach w Mińsku i Warszawie

Kiedy i jak: przyjmowanie zgłoszeń rozpoczynamy 21 czerwca, a kończymy 16 lipca zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: [email protected] warsztaty odbędą się w dniach 1-16 września 2012 do projektu zaprosimy 8 osób z Polski i 8 z Białorusi, których wybierzemy na podstawie nadesłanej ankiety oraz portfolio udział w „Etno-projekcie” jest bezpłatny.

Szczegóły dotyczące projektu oraz rekrutacji znajdują się na stronie: www.etnoprojekt.pl

Portal Eastbook.eu wspiera medialnie II edycję etno-projektu.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY