Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Armenia/UE: Ashton spotyka się z Sarkisjanem

Prezydent Armenii Serż Sarkisjan spotkał się 28 czerwca br. w Brukseli z Wysoką Przedstawicielką UE do spraw zagranicznych Catherine Ashton. Baronessa Ashton w swoim oświadczeniu wydanym po spotkaniu pozytywnie oceniła ostatnie osiągnięcia reform w Armenii. Wyraziła jednak zaniepokojenie napięciami wzdłuż granicy armeńsko – azerbejdżańskiej.

Od lewej Serg Sarkisyan i Catherine Ashton, źródło: president.amq

Od lewej Serg Sarkisyan i Catherine Ashton, źródło: president.am

Catherine Ashton  pozytywnie oceniła wysiłki władz armeńskich podjęte podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Uznane zostały one w porównaniu do poprzednich za bardziej przejrzyste i konkurencyje. Wysoka Przedstawiciel, podkreśliła jednak potrzebę rozwiązania kilku problemów wskazanych przez misję OBWE / ODIHR. Ich rozwiązanie pozwoliłoby w pełni sprostać Armenii międzynarodowym normom demokratycznym na długo przed wyborami prezydenckimi zaplanowanymi w Armenii na 2013 rok.

Szefowa unijnej dyplomacji wyraziła zaniepokojenie z powodu poważnych incydentów jakie miały miejsce na początku czerwca br. wzdłuż granicy armeńsko – azerbejdżańskiej : –  postęp w rozwiązaniu konfliktu w Górskim Karabachu jest niezbędny, jeśli stowarzyszenie polityczne Armenii i integracja gospodarcza z UE maja osiągnąć swój pełny potencjał-. 

Wysoki Przedstawiciel pochwaliła także ostatnie osiągnięcia reform w Armenii, jak przedstawione są w sprawozdaniu okresowym Europejskiej Polityki

Źródła: president.am, flickr.com,  enpi, consilium.europa.eu.

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY