Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Van Rompuy w Azerbejdżanie – bez drażliwych tematów

Przewodniczący Rady Europejskiej, Herman van Rompuy w dniach 4-5 lipca będzie z wizytą w Azerbejdżanie. Spotkanie z władzami w Baku są częścią trzydniowej wizyty na Kaukazie Południowym. Prawdopodobnie nie będą poruszane drażliwe tematy, liczą się za to wspólne interesy.

Spotkanie prezydenta Ilhama Alijewa z przewodniczącym Rady Europejskiej, Hermanem Van Rompuyem, źródło: en.president.az

Van Rompouy podczas wizyty spotka się z prezydentem Ilhamem Alijewem, szefem MSZ Elmarem Mammadjarowem, ministrem energetyki Natigem Alijewem oraz przewodniczącym parlamentu Ogtajem Asadowem. – Wizyta Przewodniczącego Rady Europejskiej jest kolejnym przykładem pogłębiania relacji pomiędzy UE i Azerbejdżanem. Mamy przed sobą szeroki zakres spraw do omówienia, od rozmów na temat umowy stowarzyszeniowej, mobilności, energii i współpracy ekonomicznej, po kwestie bezpieczeństwa międzynarodowego w regionie, co jest mocnym fundamentem by rozwijać nasze kontakty jeszcze bardziej – mówił przedstawiciel Unii europejskiej w Azerbejdżanie, Roland Kobia.

Unia Europejska nie będzie poruszać drażliwych tematów reform politycznych w Azerbejdżanie, ani swobody mediów czy też wyrażania opinii w tym środowisk opozycyjnych w Azerbejdżanie. Bruksela koncentruje się na wspólnych interesach, tak aby obie strony były zadowolone z wizyty.

Źródła: eeas.europa.eu, enpi-info.eu.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY