Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Łukasz Grajewski

Białoruś: Vinsent rapuje po białorusku na światowym poziomie

Na początku muzycznej kariery, Vinsenta wyróżniał język białoruski. Muzyk, w przeciwieństwie do większości białoruskich hip-hopowców używających języka rosyjskiego, sprawił, że rapowanie po białorusku stało się modne.

Jednak twórczość Vinsenta wyróżnia się nie tylko słowami, ale i muzyką. Od 2010 roku nagrywa i występuję z rockowym instrumentarium, co wpływa na dodatkową dawkę energii zawartą w jego utworach. „Ni kroku nazad” (pl: „Ani kroku w tył”) to najnowszy singiel Vinsenta, który równocześnie promuje film „Wyżej niż niebo”. O białoruskim obrazie traktującym o skomplikowanych losach mińskiej młodzieży pisaliśmy już na Eastbooku. Teledysk do piosenki „Ni kroku nazad” z pewnością zachęci do zapoznania się z tą wyjątkową jak na Białoruś produkcją.

Facebook Comments
Łukasz Grajewski

Socjolog, absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Pracował w administracji publicznej, aktywny w trzecim sektorze (Fundacja Wspólna Europa, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Inicjatywa Wolna Białoruś). Autor licznych publikacji o Europie Wschodniej w polskich mediach.

Kontakt: [email protected]

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY