Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Polska: Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej

11-13 września w Lublinie odbędzie się Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej. Kongres jest przedsięwzięciem Centrum Kompetencji Wschodnich – think-tanku, który został powołany na mocy porozumienia pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Urzędem Miasta Lublin oraz Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP).

Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego 2011, autor: kulbowski.com, źródło: kongres.lublin.eu

Założenia Kongresu nawiązują formułą do zorganizowanego w ubiegłym roku w Lublinie Kongresu Kultury Partnerstwa Wschodniego, jak też będą jego poszerzeniem. W ramach tegorocznego wydarzenia powstanie sala plenarna w formie agory, odbędą się panele dyskusyjne i warsztaty skoncentrowane wokół następujących obszarów tematycznych:

  • dobre rządzenie,
  • społeczeństwo obywatelskie,
  • kultura bez granic,
  • edukacja/nauka.

Obrady Kongresu będą okazją do podjęcia szerszej dyskusji osób reprezentujących instytucje m.in. z sektora jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, instytucji kultury oraz szkół wyższych, w zakresie wspólnego poszukiwania i promowania innowacyjnych rozwiązań współpracy transgranicznej, jak również określenia kierunków tej współpracy oraz wypracowania rekomendacji dla instytucji europejskich. Honorowy patronat nad Kongresem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Aby zarejestrować się do udziału w Kongresie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest tutaj.

Wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi jest Konkurs na najlepsze projekty współpracy transgranicznej 2012. Szersze informacje o konkursie, jak również formularz konkursowy za pomocą którego można zgłaszać prace konkursowe, dostępne tutaj. Gorąco zachęcamy do udziału w Kongresie i zgłaszania projektów do Konkursu! Program wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej kongresu www.kongres.lublin.eu.

W razie problemów, należy kontaktować się z: [email protected]

Powyższe działania realizowane są w ramach projektu „Lublin i Rzeszów – współpraca i wykorzystanie szans rozwojowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski
Wschodniej.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY