Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

„Wybory Parlamentarne na Ukrainie 2012” – projekt specjalny

Fundacja Wspólna Europa, wydawca portalu Eastbook.eu, prezentuje projekt specjalny „Wybory Parlamentarne na Ukrainie 2012” realizowany we współpracy z Komitetem Wyborców Ukrainy. Celem przedsięwzięcia jest monitoring wyborów do Rady Najwyższej Ukrainy i poprzedzającej jej kampanii wyborczej.

Budynek Rady Najwyższej Ukrainy, autor: Olduser, źródło:wikimedia.org

Budynek Rady Najwyższej Ukrainy, autor: Olduser, źródło: flickr.com

Wybory parlamentarne na Ukrainie zaplanowane na 28 października 2012 r. to jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-politycznych w regionie Europy Wschodniej. Ukraina, do niedawna lider europejskich przemian wśród krajów objętych unijnym programem Partnerstwa Wschodniego, jest obecnie poddawana krytyce za ograniczanie praw i wolności obywatelskich. Pomimo tego, ukraińskie władze wciąż deklarują chęć integracji europejskiej. Wybory parlamentarne, traktowane w Europie jako święto demokracji, będą poważnym sprawdzianem dla władz w Kijowie i ich szczerości w podtrzymywaniu proeuropejskich deklaracji.Jako portal o Partnerstwie Wschodnim postanowiliśmy sprawdzić przebieg i rezultaty tegorocznych wyborów na Ukrainie osobiście – w postacie naszego specjalnego wysłannika – Krzysztofa Nieczypora.

Celem projektu jest dostarczania informacji na temat przebiegu kampanii wyborczej, procesu wyborczego i wyników wyborów na Ukrainie. We współpracy z ukraińskim partnerem, Viktorem Kyłymarem z Komitetu Wyborców Ukrainy, został uruchomiony blog w serwisie scoop.it, gdzie publikowane są materiały w językach angielskim, polskim, rosyjskim i ukraińskim, poświęcone monitorowaniu przebiegu wyborów. Na blogu codziennie dostarczane są informacje z polskiej i zagranicznej prasy wraz z cotygodniowym podsumowaniem najważniejszych wydarzeń i wiadomości związanych z wyborami parlamentarnymi na Ukrainie. Najciekawsze i najważniejsze raporty będą publikowane na portalu Eastbook.eu.

Nasz wysłannik będzie prowadził dla naszych czytelników videoblog prosto ze stolicy Ukrainy. W trakcie krótkich reportaży video, realizowanych w ciągu ostatniego tygodnia poprzedzającego wybory, będą prezentowane najciekawsze wydarzenia związane z ukraińskimi wyborami.

Wyjazd naszego reportera poprzedzi publikacja krótkich filmów na temat głównych sił politycznych rywalizujących w tegorocznych wyborach na Ukrainie. Jak zapowiada ich twórca, będzie na co popatrzeć: – Osobiście oceniam swoje zdolności reżyserskie gdzieś pomiędzy Akiro Kurosawą a Stanisławem Bareją. Resztę zostawię Państwa ocenie”.

Zobacz filmik promocyjny:

 

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY