Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Białoruś: Trzeci Men’s Fest na Białorusi

3. festiwal muzyki alternatywnej Men’s Fest odbył się 27-28 października w Brześciu. Na festiwalu wystąpiło 20 zespołów. Po raz pierwszy pojawili się wykonawcy z Ukrainy.
Podczas Men’s Fest w Brześciu, źródło: Generation.by
Men’s Fest to brzeski festiwal muzyki alternatywnej, który odbywa się już od 3 lat . Po raz pierwszy został on zorganizowany w lutym 2010 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Celem festiwalu jest propagowanie języka i kultury białoruskiej wśród młodzieży. Organizatorzy chcą w ten sposób pokazać, że mówienie po białorusku jest nie tylko ładne, ale i modne.
Na Białorusi istnieją grupy, które grają nie tylko po rosyjsku, ale także po białorusku. Niestety, nie mają zbyt wielu okazji, by wystąpić przed szerszą publicznością. Men’s Fest stwarza im taką możliwość. Umożliwia również zapoznanie się z zespołami grającymi po białorusku większej grupie odbiorców. W tym roku festiwal zyskał miano międzynarodowego. Wystąpiły na nim nie tylko zespoły z Brześcia, Mińska czy Grodna, ale również grupy z Ukrainy: Rollik*s i Gutsul Calipso.
Muzyka na tegorocznym Men’s Fest była bardzo zróżnicowana. Oprócz rocka można było usłyszeć również techno czy muzykę elektroniczną. Na scenie wystąpili między innymi TerraKod, Jungle X-mas czy Saint Gooseberry. Organizatorem Men’s Festu są Дзмітрый Назараў, grupa “Зала Чакання” oraz kampania społeczna „Будзьма Беларусамі!”.

Zobacz występ grupy Gucul Kalipso:


Źródło: Generation.by

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY