Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Szef ukraińskiego rządu o przebiegu wyborów na Ukrainie

– To były najlepiej przeprowadzone wybory w całej historii Ukrainy – oświadczył premier Mykoła Azarow na posiedzeniu Rady Ministrów. Zdaniem ukraińskiego szefa rządu w czasie wyborów nie została naruszona „ani jedna demokratyczna norma ani procedura prawna”.

Mykoła Azarow, autor: Krzysztof Nieczypor

Mykoła Azarow, autor: Krzysztof Nieczypor

 Gdzie te falsyfikacje, o których opozycja robi tyle hałasu? Gdzie są na to dowody? – pytał premier ukraińskiego rządu na wczorajszym (07.11.2012) posiedzeniu Rady Ministrów. – To były najlepiej przeprowadzone wybory w całej historii Ukrainy. Jedynie w niektórych okręgach pojawiły się sporne sytuacje – zapewnił Azarow.

Powiedział także: – Na jakiej podstawie pojawiła się absurdalna idea „wyzerowania” wyników wyborów (ponownego ich przeprowadzenia – przyp. red.)? (…) Wiemy, że nasi przeciwnicy już dawno „wyzerowali” swoje sumienia. To skandaliczna hipokryzja. Oni przelewają łzy z powodu tego, jak ciężko żyje się ludziom, jak małe są pensje i emerytury, ale gotowi są wydać kolejne miliardy hrywien na swoje wyborcze kaprysy”. (…) A gdzie gwarancja, że im spodobają się wyniki powtórzonych wyborów? Gdzie gwarancja, że nie pojawi się życzenie głosowanie trzeci raz, czwarty – i tak w nieskończoność? ­– pytał ukraiński premier.

Mykoła Azarow odniósł się również do wyrażonego przez zachodnich polityków (w tym Bronisława Komorowskiego) zaniepokojenia zbyt długim procesem liczenia głosów przez Centralną Komisję Wyborczą na Ukrainie.Szef ukraińskiego rządu przypomniał, że zgodnie z prawem wyborczym Komisja ma obowiązek opublikować wyniki wyborów nie później niż 15 dni od głosowania. – Termian jeszcze nie upłynął. Dlatego ta troska jest przedwczesna.

Tyle o przebiegu wyborów na Ukrainie miał do powiedzenia premier Mykoła Azarow.

Źródła: unian.net, unian.net

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY