Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Białoruskie nieme kino na nowo

Portal Tuzin.fm zaprezentował projekt ,,Тузін.Немаўля”, w ramach którego współcześni wykonawcy stworzyli ścieżki dźwiękowe do trzech białoruskich niemych filmów z lat 20-tych.

Plakat projektu "Tuzin.Niemowlę"

Plakat projektu "Tuzin.Niemowlę"

,,Тузін.Немаўля”(Tuzin. Niemowlę) to nowy projekt portalu Tuzin.fm. W ramach przedsięwzięcia trzy zespoły stworzyły ścieżki dźwiękowe do białoruskich niemych filmów z lat 20-tych minionego stulecia. Filmy: ,,Prostytutka”, ,,Kastuś Kalinowski” oraz ,,Zrodzona z ognia” powstałe w wytwórni Белдзяржкіно (obecnie Беларусьфільм) można uznać za niemowlęta białoruskiej kinematografii. Nawiązuje do tego nazwa projektu. Autorzy ,,Тузін.Немаўля” za pomocą współczesnej muzyki chcą odświeżyć stare filmy i przypomnieć o nich współczesnym widzom.

W projekcie wzięli udział muzycy z Białorusi: Siarhiej Pukst i grupa Re1ikt oraz zespół z Białegostoku, Ilo&friends. W Mińsku 22, 24 i 25 listopada odbędą się koncerty wraz z pokazem filmów. Grupa Ilo&friends wystąpi po raz pierwszy na Białorusi. Zespół zaprezentuje również swoją nową płytę ,,Słoneczniki”.

Zobacz jeden z gotowych projektów:

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY