Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Telewizja Biełsat ogranicza nadawanie

Od 26 listopada telewizja Biełsat nadająca na Białorusi skróci długość nadawania swoich programów. Brak środków na dalsze funkcjonowanie części programów zmusza stację do ograniczenia czasu emisji serwisów informacyjno-publicystycznych.

Zespół telewizji Biełsat. Źródło: wikimedia.org

Zespół telewizji Biełsat. Źródło: wikimedia.org


Telewizja Bielsat zamierza skrócić czas nadawania swoich programów. Powodem takiej decyzji jest brak środków na emisję programów. Do września tego roku Biełsat emitował 17 godzin programu dziennie. Od 10 września nadawanie zostało skrócone do 9 godzin w dni powszednie i 17 godzin w weekendy. Do końca roku czas emisji ma być jeszcze bardziej skrócony poprzez zniesienie z dotychczasowej ramówki bloku informacyjno-publicystycznego emitowanego na żywo. Serwisy informacyjne będą ukazywać się bez studia i prowadzących.

„Od 26 listopada pierwsza niezależna telewizja dla Białorusi Biełsat tymczasowo skraca długość emitowanego programu do 6,5 godzin dziennie i zmienia formułę nadawania programów informacyjnych. Zmiany te wprowadzane są ze względu na niewystarczający budżet telewizji w 2012 r. Telewizja Biełsat, której audytorium na Białorusi sięga prawie miliona osób, zmuszona jest skrócić swój program i zrezygnować z programów na żywo po raz pierwszy w ciągu 5 lat działalności” – czytamy na stronie telewizji.

Zobacz oświadczenie dyrektorki Biełsat TV Agnieszki Romaszewskiej-Guzy:

Źródło: belsat.eu

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY