Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Witalij Portnikow został szefem TVi

Witalij Portnikow został szefem kanału telewizyjnego TVI (TeleRadіoSvіt Television Company) – informuje oświadczenie na stronie internetowej kanału. Portnikow wcześniej był redaktorem naczelnym kanału. Do redakcji weszli też Polacy – Adam Michnik i Marcin Wojciechowski.

Logo TVi, źródło: Facebook.com

Natalia Katerynczuk została Dyrektorem Generalnym kanału i zastąpiła na tym stanowisku Mykole Kniażyckiego, który uzyskał mandat do Rady Najwyższej. W redakcji TVi poza Portnikowem są: Natalia Katerynchuk, Artem Szewczenko, Myroslaw Marynowycz, Adam Michnik, Marcin Wojciechowski, and Ladislaw Snopko.

TVi została uruchomiona 17 marca 2008 roku przez dwóch zbiegłych za granicę rosyjskich oligarchów: Władimira Gusińskiego (byłego magnata medialnego skonfliktowanego z Władimirem Putinem) i Konstantina Kagałowskiego (byłego wiceprezes koncernu Jukos należącego do Michaiła Chodorkowskiego). Niebawem obaj panowie poróżnili się o prawa do udziałów w projekcie i swoje prawa dochodzili na sali sądowej. Ostatecznie jedynym właścicielem telewizji okazał się Kagałowski (choć niedawno pojawiały się o plotki o współudziale Borysa Bierezowskiego w rozwoju kanału). Od samego początku istnienia stacji, jej dyrektorem generalnym  jest Mykoła Kniażycki, znany ukraiński dziennikarz i dokumentalista.

Przeczytaj również:

Krzysztof Nieczypor: Początek końca niezależnych mediów na Ukrainie

źródło: Kyiv Post, Ukrainebusiness.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY