Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Wojna plakatów: Tymoszenko w Rzymie, Berlusconi w Charkowie

Na budynku miejskiego ratusza w Charkowie zawisł plakat z obliczem byłego premiera Włoch z podpisem „Ręce precz od Berlusconiego”. W ten sposób charkowskie władze odpowiedziały na wywieszony kilka tygodni temu plakat na budynku merostwa Rzymu z uwięzioną byłą premier Ukrainy Julią Tymoszenko.

Plakaty Julii Tymoszenko w Rzymie i Silvio Berlusconiego w Charkowie. Źródło: molbuk.ua

Plakaty Julii Tymoszenko w Rzymie i Silvio Berlusconiego w Charkowie. Źródło: molbuk.ua

W poniedziałek (26.11.2012), w przeddzień urodzin Julii Tymoszenko, na budynku urzędu miasta Rzym, pojawił się plakat z byłą premier z podpisem „Wolność dla Julii Tymoszenko”. Mer Wiecznego Miasta, Gianni Alemanno wyjaśnił, że plakat jest wyrazem solidarności z uwięzioną przywódczynią ukraińskiej opozycji. Alemanno podkreślił także, że „będzie zwracał się do merów stolic państw Unii Europejskiej z propozycją wsparcia tej inicjatywy”.

W odpowiedzi dwa dni później na fasadzie budynku Rady Miasta Charkowa wywieszony został plakat z obliczem b. premiera Włoch Silvio Berlusconiego i hasłem „Ręce precz od Berlusconiego”. – Przedwczoraj na budynku merostwa Rzymu powieszono plakat poparcia dla Tymoszenko. Uważamy, że Włochy mają własnego byłego premiera, który także spowodował wielomilionowe straty swojemu państwu. Tymoszenko uczyniła to kontraktami gazowymi, a Berlusconi machinacjami podatkowymi. Oboje nazywają wytoczone przeciwko nim procesy sprawami politycznymi. – tłumaczył rzecznik mera Charkowa Jurij Sydorenko.

Źródła: pravda.com.ua, molbuk.ua, washingtonpost.com

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY