Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Trwa Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego

W Sztokholmie odbywa się właśnie Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego. Do stolicy Szwecji przybyli przedstawiciele ponad 200 organizacji pozarządowych, by dyskutować o demokratyzacji procesów wyborczych, wolności mediów i sposobami walki z korupcją.

Logo Forum Obywatelskiego Partnertwa Wschodniego

Logo Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego


Czwarte spotkanie Civil Society Forum krajów Partnerstwa Wschodniego odbywa się w Sztokholmie w dniach 29-30.11.2012 pod hasłem „Mapping our Future”. W dyskusji bierze udział 202 organizacje pozarządowe z Unii Europejskiej i krajów objętych programem Partnerstwa Wschodniego. W tym roku głównymi tematami rozmów są przede wszystkim sprawy dotyczące udziału organizacji w procesach wyborczych w krajach PW, wolności mediów i walki z korupcją.

Celem Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego jest zbliżenie sześciu państw Europy Wschodniej (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii oraz Ukrainy) do Unii Europejskiej. Forum wspiera rozwój trzeciego sektora w tych krajach i angażuje się na rzecz zwiększania współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi z państw partnerskich i Unii Europejskiej.

Pierwsze spotkanie Forum odbyło się w grudniu 2009 r. w Brukseli. Kolejny zjazd w listopadzie 2010 r. w Berlinie, zaś w październiku 2011 r. reprezentanci blisko 300 organizacji pozarządowych z krajów partnerskich i Unii Europejskiej gościli w Poznaniu. W przyszłym roku Forum odbędzie się po raz pierwszy w kraju poza Unią Europejską – Mołdawii.

Oglądaj obrady Forum Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego na żywo:

Źródła: eap-scf.eu

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY