Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Ukrainka wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci

Dziesięcioletnia Anastasija Petrik z Ukrainy zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Dziewczynka, wykonując utwór „Niebo”, pokonała 12 innych młodych wykonawców w finale, który w tym roku odbył się w Amsterdamie. Drugie miejsce w konkursie zajął gruziński zespół Funkids, a trzecie Compass Band z Armenii.

Natia Petrik. Źródło: wikimedia.org

Natia Petrik. Źródło: wikimedia.org


Nastii Pietryk zdążył pogratulować już prezydent Wiktor Janukowycz. Ukraiński przywódca pokreślił, że talent Nastii docenili nie tylko widzowie z Ukrainy, ale także z wielu innych krajów, dzięki czemu dziewczynce udało się wygrać. W opinii Janukowycza Anastasija swoim występem  w „prestiżowym konkursie” zrobiła swój wkład w „podniesieniu międzynarodowego autorytetu Ukrainy”.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci jest wzorowany na zasadach Eurowizji dla dorosłych. W festiwalu mogą wystąpić dzieci w wieku od 10 do 15 lat, posiadające obywatelstwo reprezentującego państwa lub zamieszkiwać w nim przez przynajmniej 2 lata. Piosenka nie może przekraczać 2:45 minut, a autorem słów wykonywanej piosenki musi być dziecko lub zespół dzieci pwystepujący w konkursie.

Zobacz zwycięzców tegorocznego Konkursu Eurowizji dla Dzieci:
Źródła: junioreurovision.tv, president.gov.ua

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY