Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Maraton Pisania Listów Amnesty International

8-9 grudnia w Białoruskim Domu w Warszawie odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku listy będą pisane w sprawie Alesia Bialackiego, działacza na rzecz praw człowieka z Białorusi.

Logo akcji pisania listów, źródło: amnesty.org.pl

W dniach 8-9 grudnia w Białoruskim Domu w Warszawie odbędzie się XIII Maraton Pisania Listów Amnesty International. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. List może napisać każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

W tym roku w trakcie Maratonu będzie można napisać list w sprawie Alesia Bialackiego, działacza na rzecz praw człowieka z Białorusi, dyrektor Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiosna”, wiceprzewodniczący Międzynarodowej Federacji Praw Człowieka.

Będzie można wyrazić swój sprzeciw wobec kary śmierci na Tajwanie, zatrzymać przymusowe wysiedlenia, a także wesprzeć młodych aktywistów i młode aktywistki ruchu Girifna z Sudanu.

Zapraszamy serdecznie 8 grudnia o 12.00 do Białoruskiego Domu w Warszawie (ul. Wiejska 13/3). Będziemy pisać listy przez całą dobę.

Przyjdź! Napisz list! Uratuj życie!

W razie pytań prosimy o kontakt: 514748237 (Hanna Liubakova).

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY