Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Kliczko nie wyklucza udziału w bójkach w ukraińskim parlamencie

Witalij Kliczko weźmie udział w bójkach posłów w ukraińskim parlamencie pod warunkiem, że zostaną wykupione prawa do jego walk. Ten warunek gotowa jest spełnić państwowa telewizja „Rada” transmitująca na żywo pracę parlamentarzystów w Radzie Najwyższej Ukrainy.

Witalij Kliczko. Ąutor: Krzysztof Nieczypor

Witalij Kliczko. Autor: Krzysztof Nieczypor


Lider Ukraińskiego Demokratycznego Aliansu na rzecz Reform (UDAR – tłum. uderzenie), Witalij Kliczko, ogłosił, że weźmie udział w bójkach w ukraińskim parlamencie. Użycie argumentów siły podczas posiedzeń Rady Najwyższej właściciel pasa mistrza świata organizacji WBC w kategorii ciężkiej uzależnił jednak od wykupu od niego praw do transmisji walk przez kanał „Rada”, transmitujący na żywo sesje ukraińskiego parlamentu. – Nigdy nie używałem swoich sportowych umiejętności w parlamencie. Ale jeśli kanał „Rada” wykupi prawa promotorskie na walkę, sprzedam je– powiedział śmiejąc się Witalij Kliczko w programie telewizji TVi.

Na tę deklarację ze strony polityka-boksera odpowiedziała wspomniana przez Kliczkę telewizja. W wydanym na swojej stronie internetowej oświadczeniu kierownictwo kanału „Rada” z zainteresowaniem odniosło się do propozycji pięściarza: – Telewizja „Rada” z radością i absolutnie poważnie jest gotowa przedyskutować z Witalijem Kliczką warunki zakupu praw do jego walk, by pokazywać je na swoim kanale, np. w kategorii „praca posłów w okręgach wyborczych”. „Rada” podkreśliła, że ewentualne transmisje walk Kliczki w parlamencie byłyby przeprowadzane „w reżimie ekskluzywnych pokazów przy użyciu obrazów z wielu kamer, zgodnie z regulaminem transmisji posiedzeń Rady Najwyższej Ukrainy umożliwiającym równy dostęp do transmisji wszystkim „sportowcom”.

Kierownictwo telewizji „Rada” przyznało, że rozumie, iż Kliczko żartował mówiąc o swoim ewentualnym udziale w parlamentarnych bójkach, „ponieważ parlamentaryzm na Ukrainie rzeczywiście bardziej potrzebuje posłów, którzy przyszli pracować głową, a nie pięściami”.

Witalij Kliczko podczas awantur w ukraińskim parlamencie:


Źródła: prawda.com.ua, unian.net

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY