Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

PdK Akcja: Nie tylko dla hipsterów. Kup białoruski design

Białoruski design to nie tylko walonki i rubaszki z charakterystycznym haftem. Białoruscy projektanci tworzą ładne i oryginalne rzeczy. Jeżeli chcesz zaimponować swoim znajomym ciekawym gadżetem lub wzbogacić swoją szafę o coś świeżego i niepowtarzalnego, sprawdź, co ciekawego możesz znaleźć w białoruskich sklepach internetowych.

Citydog.by, portal dedykowany dla mieszkańców Mińska, na swoich stronach ,od 10 grudnia aż do 14 stycznia, co poniedziałek zamieszcza propozycje pomysłów na świąteczne prezenty. Pomimo tego, że święta są już za nami, warto sprawdzić ich propozycje. Tym bardziej, że prezentowane rzeczy są autorstwa białoruskich projektantów.

.

Notes Godzilla National

m

źródło: Citydog

Notes Godzilla National, źródło: Citydog

Notes zawsze się przyda. Zwłaszcza z tak nietypową okładką jak ta. 3-kolorowy rysunek intryguje obrazkiem jak z horroru. Notes został zaprojektowany przez mińską grupę „Adliha”. Na stronie internetowej ich sklepu, oprócz oryginalnych notesów, można znaleźć między innymi torby na zakupy (np. w kształcie truskawki) czy koszulki z zabawnymi nadrukami.

.

Pomarańczowy dziennik

m

źródło: Citydog

Pomarańczowy dziennik, źródło: Citydog

Damskie torebki mają to do siebie, że można w nich znaleźć wszystko. Ma to też swój minus – kartki w notesach są częstą pozaginane, świstki z notatkami gubią się, by później odnaleźć się w najmniej spodziewanym momencie. V. Gordievska zaprojektowała notes w sam raz do umieszczenia w torebce. Dziennik ma skórzaną, zapinaną na zatrzask okładkę, która chroni kartki przed wygnieceniem.  Gordievska projektuje również nietypowe bransoletki ze skóry oraz ładne skórzane torebki. Więcej projektów na jej stronie internetowej.

.

Torba-kosz na śmieci

m

źródło: Citydog

Torba, kosz na śmieci, źródło: Citydog

Takiej torby z całą pewnością nie ma nikt z twoich znajomych! Torba  z nadrukiem kosza na śmieci przyciąga uwagę. Pojemna, wykonana z solidnego, wodoodpornego materiału zachęca do dbania o czystość miasta. Przy okazji może odstraszyć potencjalnych kieszonkowców.  Torba to projekt mińskiej grupy „Adliha”. Na ich stronie internetowej można znaleźć o wiele więcej nietypowych projektów.

.

Półka-ptak

.

źródło: Citydog

Na pierwszy rzut oka wygląda jak drewniana rzeźba ludowego artysty. Półka-ptak urzeka prostotą. Nie zajmie dużo miejsca, a wręcz przeciwnie, stworzy nowe. Półka to pomysł projektantów z mińskiej firmy „Interjernyj uhołok”. Więcej ciekawych rzeczy do domu na ich stronie www.

.

Truskawka

m

źródło: Citydog

Truskawka, źródło: Citydog

Zima wciąż trwa. Tym, którzy już tęsknią za latem, z pewnością do gustu przypadnie pierścionek autorstwa Anastasii Psevkiny. Truskawka wygląda bardzo realistycznie, przyciąga wzrok żywą czerwienią. I cóż z tego, że z plastiku? I tak cieszy oko. Więcej prac Anastasii Psevkiny można zobaczyć tutaj.

.

Więcej ciekawych propozycji na citydog.by

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY