Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

OBWE krytykuje akcje policji podczas protestów w Baku

Przedstawiciel ds. wolności mediów Dunja Mijatović, skrytykowała brutalna akcję policji skierowaną przeciwko dziennikarzom pracującym podczas zeszłotygodniowej demonstracji w Baku. Bośniaczka wyraziła zaniepokojenie faktem prześladowania i uniemożliwiania pracy obecnym w trakcie protestów reporterom.

Protesty w Baku. Autor: Emil Baghirov. Źródło: twitter.com

Protesty w Baku. Autor: Emil Baghirov. Źródło: twitter.com


– Potępiam wszystkie akty przemocy skierowane przeciwko pracownikom mediów uznając je za poważną przeszkodę dla pluralizmu i wolności mediów. Poprosiłam azerbejdżańskie władze o przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie i podjęcia odpowiednich środków w celu przeciwdziałania podobnym incydentom w przyszłości – powiedziała Mijatović dodając: – Jestem szczególnie zaniepokojona tym, że dziennikarze zostali tak potraktowani, pomimo tego, że posiadali kamizelki odblaskowe, które wyraźnie wskazywały, że są dziennikarzami.

Przypomnijmy: 12 stycznia w centrum Baku policja brutalnie stłumiła akcję protestu przeciwko niewyjaśnionym śmierciom w azerbejdżańskiej armii. Bezpośrednim powodem wyjścia ludności na ulicę była sprawa śmiertelnego pobicia Sejhuna Gubadowa służącego w jednostce wojskowej w Daszkaszanie. Śmierć 18-latka była kolejną tragedią ujawniającą patologiczne zjawiska w siłach zbrojnych Azerbejdżanu.

Źródła: osce.org, kavkaz-uzel.ru

Przeczytaj więcej na ten temat:

Azerbejdżan: Niewydolność serca czy tortury? Oto jest pytanie

Protesty w Baku. 3000 demonstrujących

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY