Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Saakaszwili: premier Gruzji ulega interesom Rosji

Podczas „rosyjskiego śniadania” na szczycie w Davos wystąpienie premiera Bidziny Iwaniszwilego zostało przywitane aplauzem przez obecna na spotkaniu elitę biznesową Federacji Rosyjskiej. Zupełnie inaczej na słowa gruzińskiego premiera zareagował prezydent Micheil Saakaszwili.

Micheil Saakaszwili i Bidzina Iwaniszwili. Źródło: facebook.com/OfficialBIDZINAIVANISHVILI/facebook.com/SaakashviliMikheil

Micheil Saakaszwili i Bidzina Iwaniszwili. Źródło: facebook.com/OfficialBIDZINAIVANISHVILI/facebook.com/SaakashviliMikheil


Spotkanie premiera Bidziny Iwaniszwilego z rosyjskimi politykami i biznesmenami podczas tzw. rosyjskiego śniadania na szczycie w Davos stało się kolejną okazją do starcia gruzińskiego szefa rządu z jego politycznym rywalem, prezydentem Micheilem Saakaszwilim.

Odpowiadając na pytanie dotyczące miejsca Gruzji w rankingach gospodarczych Iwaniszwili nie zmarnował okazji, aby poskarżyć się na poprzedni rząd w Gruzji: – Jesteśmy na dziewiątym miejscu na świecie pod względem wprowadzenia ułatwień dla działalności gospodarczej, ale te miejsca w rankingach niczego nie oznaczają. One nie przyniosły kraju inwestycji, ponieważ w Gruzji nie była chroniona własność prywatna. Obiecałem, że będzie ona teraz nietykalna. Być może stracimy dziewiąte miejsce, ale inwestycję będą się u nas pojawiać – stwierdził gruziński premier. Jego słowa zostały przywitane oklaskami.

Kilka godzin po tym wystąpieniu, obecny również w Davos prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili nie mógł powstrzymać emocji komentując słowa gruzińskiego szefa rządu: – Premier powiedział gruzińskim inwestorom, że Gruzja okłamywała cały świat, że tak naprawdę nie opłaca się inwestować w Gruzji, promować turystykę, budować nowe obiekty i tworzyć nowe miejsca pracy. Okazuje się, że w Gruzji nie ma do tego podstaw. Czy szef rządu powinien wygłaszać takie słowa za granicą? – pytał retorycznie Saakaszwili. Gruziński prezydent oskarżył premiera o uleganie interesom „nieprzyjaznej Rosji” i „słowo w słowo” powtarzanie stanowiska Kremla.

Źródło: ekhokavkaza.com

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY