Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Szczyt w Davos 2013: Czy radość Janukowycza jest uzasadniona?

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz będzie miał co wspominać. W tym roku na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos podpisał bardzo ważną umowę z Shellem, a na dodatek uzupełnił swój album ze zdjęciami o nowe fotografie ze znanymi politykami. Prezydent Ukrainy odbył rozmowy z Bidziną Iwaniszwilim, Martinem Schulzem i Henrym Kissingerem. Ale czy rzeczywiście wszystko wygląda tak doskonale w przypadku Janukowycza i Ukrainy?

Podpisanie Umowy między rządem Ukrainy a firmą Royal Dutch Shell. Źródło: president.gov.ua

Dusza się raduje, jak się czyta oficjalne doniesienia służby prasowej Janukowycza. Spotkanie z byłym sekretarzem stanu USA Henry Kissingerem, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem, przyjemna rozmowa z Bidziną Iwaniszwilim, podpisanie umowy gazowej z Shellem – wszystko godne pochwały.

Ukraiński prezydent zdążył wziąć udział w sesjach plenarnych „Rozwój strategicznej infrastruktury” oraz w posiedzeniu „Budowanie podstaw odrodzenia Europy”. Wiktor Janukowycz podkreślił, iż europejski wektor jest dla Ukrainy niezmienny i priorytetowy.

Jednak… po pierwsze: niektórzy ukraińscy politycy nadal marzą o Unii Celnej z Rosją. Po drugie: wybiórczy wymiar sprawiedliwości i procesy przeciwko liderom opozycji ciągle przyciągają uwagę do Ukrainy. Czy Janukowycz potrafi udowodnić europejskim elitom politycznym, że Ukraina nie tylko ma chęć dołączyć do Europy, ale podejmuje konkretne kroki dla poprawy swojego wizerunku na arenie międzynarodowej?

Wiktor Janukowycz i Martin Schulz. Źródło: president.gov.ua

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY