Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Długie Polaków i Ukraińców rozmowy

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski powołał europosła Pawła Zalewskiego na współprzewodniczącego Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa. Czwarte spotkanie polskich i ukraińskich polityków odbędzie się pod koniec lutego. Będzie to kolejna możliwość podtrzymania dialogu pomiędzy Polską i Ukrainą.

Flaga Polski i Ukrainy. Źródło: politykaglobalna.pl

Flaga Polski i Ukrainy. Źródło: politykaglobalna.pl


24 stycznia 2013 r. Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski powołał europosła PO Pawła Zalewskiego na współprzewodniczącego Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa. Współprzewodniczącym ze strony ukraińskiej jest Anatolij Kinach, były premier Ukrainy i deputowany do Rady Najwyższej. Pierwsze w tym roku posiedzenie plenarne Forum, z udziałem ministrów spraw zagranicznych Polski i Ukrainy, odbędzie się pod koniec lutego. Będzie to już czwarte spotkanie polskich i ukraińskich działaczy organizacji pozarządowych, ekspertów i polityków w ramach Forum, które powstało w lutym 2011 r. z inicjatywy Ministra Radosława SIkorskiego

Jak napisano na stronie europosła Pawła Zalewskiego „Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa stanowi ważne miejsce dialogu społecznego i jest wyrazem głębokiej przyjaźni obydwu narodów. Posiedzenia Forum skupiają się m.in. na kwestiach integracji europejskiej Ukrainy, gospodarce oraz współpracy Polski i Ukrainy w obszarze kultury, nauki, oświaty oraz kształcenia młodzieży. Ważną dziedziną, omawianą w ramach forum, szczególnie w bieżącym roku 70. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu, będzie kwestia historycznych relacji polsko-ukraińskich”.

Niezmiernie cieszy fakt organizacji coraz większej ilości polsko-ukraińskich inicjatyw dających możliwość podtrzymywania dialogu pomiędzy przedstawicielami obu krajów. Nie można zapomnieć, że corocznie ważne postacie ze świata polskiej i ukraińskiej polityki spotykają się również na Polsko-Niemiecko-Ukraińskim Forum organizowanym przez Fundację Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI, a także na zainicjowanym w zeszłym roku przez Fundację Batorego Forum Polska-Ukraina. Nasze zaangażowanie w prowadzeniu dialogu z Ukrainą dopełnia fakt przewodniczenia z ramienia Parlamentu Europejskiego przez europosła Pawła Kowala Komisji ds. współpracy parlamentarnej UE-Ukraina oraz objęcia przez Jana Tombińskiego posady ambasadora Unii Europejskiej na Ukrainie.

Dysponujemy zatem nie tylko organizacyjnym, ale również kadrowym zapleczem do prowadzenia niekończącego się dialogu z Ukrainą. A zatem rozmawiajmy, rozmawiajmy i jeszcze raz rozmawiajmy. I nie martwy się, tematów do rozmów na pewno nam nie zabraknie. O ile oczywiście poświęcimy się rozmowie, a nie (nie daj Boże) czemuś bardziej konstruktywnemu.

Źródła: pawelzalewski.ue

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY