Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Utwór gitarzysty ‚Black Sabbath’ na Eurowizji

Gitarzysta legendarnej grupy „Black Sabbath”, Tony Iommi, jest współautorem piosenki, która będzie reprezentowała Armenię w konkursie Eurowizji. Utwór pt. Lonely Planet wykonywany przez ormiański zespół Dorians zwyciężył w krajowych eliminacjach Armenii.

Tony Iommi. Autor: NYCArthur. Źródło: flickr.com

Tony Iommi. Autor: NYCArthur. Źródło: flickr.com


Utwór „Lonely Planet” zwyciężył w krajowych eliminacjach Armenii do tegorocznego festiwalu piosenki Eurowizji. Gitarzysta Black Sabbath podzielił się tą informacją ze swoimi fanami  na blogu: – To jest coś nieoczekiwanego – jedna z moich „demówek” została wybrana na utwór reprezentujący Armenę na Konkursie Piosenki Eurowizja! Skomponowałem muzykę, zaś grupa Dorians ułożyła słowa. To dobry zespół, wokalista ma niezły głos, a słowa zostały napisane po angielsku. Cieszę się, że znowu mogę być związany z Armenią – napisał Iommi.

Posłuchaj utworu ‚Lonely Planet’ zespołu Dorians:


Kontakty legendy brytyjskiego hard rocka z Armenią datuje się od roku 1988, kiedy wraz z innymi muzykami (m.in. Nicko McBrainem z Iron Maiden, Jonem Lordem z Deep Purple, Jasonem Newstedem z Metallica) występował na charytatywnym koncercie dla ofiar trzęsienia ziemi w północnej Armenii. Katastrofa, która pochłonęła 25 tys. ludzi zmusiła Związek Radziecki do zwrócenia się po raz pierwszy w historii o pomoc do państw zachodnich.

Tegoroczny konkurs Eurowizji odbędzie się w Malmo, w Szwecji – półfinały 14 i 16 maja, zaś finał 18 maja 2013 r.

Źródła: iommi.com, black-sabbath.pl

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY