Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Białoruś – „Kraj, którego nie ma”

”Krainy niama” to utwór promujący film „Żywie Biełaruś”, który już za kilka dni wejdzie na ekrany polskich kin. Przejmująca ballada legendarnego muzyka Lawona Wolskiego to gorzka opowieść o Białorusi – „Kraju, którego nie ma”.

Plakat filmu "Żywie Biełaruś"

Plakat filmu „Żywie Biełaruś”


”Krainy niama”, czyli „Kraj, którego nie ma” to utwór ze ścieżki dźwiękowej do filmu ”Żywie Biełaruś”, który od 19 kwietnia będzie wyświetlany w polskich kinach. Muzykę i teksty napisał legendarny białoruski muzyk rockowy, Lawon Wolski, który 21 kwietnia wystąpi na koncercie „Solidarni z Białorusią”. Występ odbędzie się przed hotelem Bristol na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (wstęp wolny).

Posłuchaj „Krainy niama” Lawona Wolskiego (jęz. biał.):


Film „Żywie Biełaruś” to opowieść o młodych Białorusinach, którzy postanowili rzucić wyzwanie reżimowi Alaksandra Łukaszenki. Za swoją postawę bohaterowie są szantażowani, bici, prześladowani przez KGB a w końcu aresztowani i pozbawieni wolności. Scenariusz został oparty m.in. na podstawie przeżyć białoruskiego opozycjonisty Franaka Wieczorki.

W roli głównej wystąpił białoruski aktor i muzyk Dźmitry Vinsent Papko (za sprawą udziału w filmie nie może wrócić do ojczyzny). Partnerką Vinsenta w filmie jest znana polska aktorka Karolina Gruszka. Reżyserem filmu jest Krzysztof Łukaszewicz, a producentem Włodzimierz Niderhaus (m.in. producent „Róży”). Film nakręcono w Polsce, producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych i Canal+ Polska.

Zobacz zwiastun filmu:
Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY