Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Nielegalne przejęcie opozycyjnego kanału na Ukrainie?

Niezależny kanał informacyjny TVi stał się ofiarą „rajderstwa” – ogłosił we wtorek właściciel niezależnej stacji telewizyjnej. Dziennikarze i pracownicy kanału ogłosili strajk do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Logo TVi. Źródło: facebook.com/TViUA/

Logo TVi. Źródło: facebook.com/TViUA/


Wczoraj (23.04.2013) przed południem na stronie kanału informacyjnego TVi oraz na profilach w sieciach społecznościowych pojawiła się informacja o zmianie kierownika stacji – na miejsce Natalii Katerynczuk powołano Artema Szewczenko. Jednocześnie dokonać miała się także zmiana głównego inwestora TVi. Właścicielem kanału od wczoraj ma być Alexander Altman.

Tym Informacjom stanowczo zaprzecza Katerynczuk oraz dotychczasowy właściciel stacji Konstantyn Kagałowski. Według Katerynczuk wiadomość o zmianie kierownictwa kanału została opublikowana za pomocą włamania do skrzynki pocztowej, strony internetowej i profili w sieciach społecznościowych stacji. Kagałowski natomiast powiadomił o kradzieży dokumentów i „rejderskiej”  próbie przejęcia kanału. Zdaniem Kagałowskiego nowy inwestor ma być przykrywką dla nielegalnego zdobycia kontroli nad opozycyjnym kanałem: – Altman jest instrumentem pewnych sił. Jakich – nie wiemy.

Zobacz blokadę studia TVi przez „nowe kierownictwo” stacji:

Zobacz przemowę Konstantyna Kagałowskiego do dziennikarzy TVi (jęz.ros.):

Wczoraj zarówno Natalia Keterynczuk, jak i Konstatyn Kagałowski, nie zostali wpuszczeni do studia TVi blokowaną przez ochronę „nowego kierownictwa” kanału. Na miejsce przyjechała milicja, która ma wyjaśnić sprawę, a także posłowie opozycji monitorujący przebieg wydarzeń. W odpowiedzi na zamieszanie dziennikarze i pracownicy kanału ogłosili strajk. Obecnie kanał TVi transmituje program z poprzednich dni.

Zobacz ogłoszenie strajku przez dziennikarzy i pracowników stacji (jęz. ukr.):

Wczorajsza sprawa to kolejny akt nacisków na niezależność TVi. Od czasu przejęcia władzy przez ekipę Wiktora Janukowycza działalność opozycyjnego kanału nieustannie napotyka na problemy.

Przeczytaj więcej na ten temat:

Ukraina: Wojna o media, czyli jak to się robi na Ukrainie

TVi i Kanal 5 pozbawione częstotliwości

Początek końca niezależnych mediów na Ukrainie

Witalij Portnikow został szefem TVi

 Źródła: tvi.ua, prawda.com.ua, korrespondent.com

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY