Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Ruszył projekt „Eastbook.eu – usamodzielnienie wersji ukraińskojęzycznej”

Tych, którzy nie dostrzegli jeszcze błyskawicznego rozwoju inicjatywy studentów Uniwersytetu Warszawskiego, informuję, że Fundacja Wspólna Europa – wydawca portalu – przystąpiła właśnie do kolejnego śmiałego projektu, realizowanego dzięki wsparciu Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

Twórcy portalu Eastbook.eu. Od lewej: Paweł Charkiewicz, Paweł Lickiewicz, Tomek Horbowski, Łukasz Grajewski, Krzysztof Nieczypor, Alexey Sidorenko, Anna Woźniak, Artur Kacprzak i nie stojący wtedy przed obiektywem Paweł Purski. Źródło: wspolna.org

Twórcy portalu Eastbook.eu. Od lewej: Paweł Charkiewicz, Paweł Lickiewicz, Tomek Horbowski, Łukasz Grajewski, Krzysztof Nieczypor, Alexey Sidorenko, Anna Woźniak, Artur Kacprzak i nie stojący wtedy przed obiektywem Paweł Purski. Źródło: wspolna.org

Drodzy Czytelnicy!

Tytułem wstępu z radością informuję, że Fundacja Wspólna Europa we współpracy z ukraińskim Instytutem Rozwoju Regionalnego Prasy, słowackim Memo 98 i czeskim Transitions rozpoczyna realizację projektu wielokierunkowego rozwoju otwartej, regionalnej i wielojęzycznej platformy blogowo-informacyjnej Eastbook.eu.

To już ponad 3 lata!

Od momentu, gdy – z pomocą Alexeya Sidorenko – udało nam się uruchomić studencką gazetkę o krajach Partnerstwa Wschodniego, minęły już ponad 3 lata. Trochę od tamtego czasu urośliśmy, bo udało nam nam się stworzyć jedyne regionalne medium z siedzibą w Polsce publikujące stale w językach angielskim, polskim, rosyjskim i ukraińskim. Członkowie naszej redakcji pracują w Białorusi, Estonii, Polsce i Ukrainie, a grono naszych współpracowników jest znacznie szersze. Wytrwale budujemy dla Was miejsce, które koncentruje uwagę na potencjale Wschodniej Europy i pokonuje barierę językową między jego mieszkańcami.

Gdzie nas czytacie? Procentowy udział wejść na stronę. Źródło: Google Analitics

Gdzie nas czytacie? Procentowy udział wejść na stronę. Źródło: Google Analitics

Dziękujemy

Co ciekawe, Eastbook.eu nie jest przedsięwzięciem komercyjnym. Możemy go prowadzić dzięki hojności naszych donorów wśród których znaleźli się: National Endowment for Democracy, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Międzynarodowy Fundusz Wyszechradzki, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej, Ministerstwo Edukacji Narodowej RP, czy wreszcie Fundacja Solidarności Międzynarodowej.

Co nowego?

W tym projekcie wzmocnimy naszą redakcję ukraińskojęzyczną w Kijowie kierowaną teraz przez Evgeniya Voropaya. Dzięki partnerowi ukraińskiemu otrzyma on pomoc infrastrukturalną i będzie mógł poszerzyć redakcję ukraińskojęzyczną. Ponadto przeprowadzimy dwa szkolenia dziennikarskie dla młodych talentów dziennikarstwa obywatelskiego w Ukrainie. Fachowej wiedzy i trenerskiego know-how dostarczą partnerzy z Czech i Słowacji. Jakby tego było mało, naszym celem jest uruchomienie transmisji on-line z konferencji i ciekawych wydarzeń dotyczących regionu Europy Wschodniej. Wyzwanie to pionierskie i niełatwe technologicznie, ale z zaangażowaniem Krzysztofa Nieczypora i determinacją koordynatora już niedługo możecie się spodziewać pierwszych transmisji w swoich domach.

Trzymajcie za nas kciuki!

Artur Kacprzak

Prezes Fundacji Wspólna Europa – wydawca Eastbook.eu

P.S. Wiedźcie i pamiętajcie: Eastbook.eu jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą się dzielić swoimi tekstami o drugim płucu Europy oraz rozmawiać z koleżankami i kolegami przez granicę językowe, geograficzne i te najgłębsze, mentalne. Zapraszamy do naszego systemu rejestracji. Wystarczy założyć konto. Najciekawsze wpisy przetłumaczymy na pozostałe języki portalu.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY