Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Konkurs na najlepsze projekty współpracy transgranicznej

Z dniem 14 czerwca 2013 r. upływa termin wysyłania zgłoszeń w Konkursie na najlepsze projekty współpracy transgranicznej, organizowanym przy Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej.

Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej 2012, źródło:kongres.lublin.eu

Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej 2012, źródło: kongres.lublin.eu

Konkurs jest adresowany do wszystkich podmiotów bez ograniczeń formalno-prawnych, zarówno do instytucji kultury, organizacji pozarządowych jak i nieformalnych grup twórczych, osób prywatnych, samorządów lokalnych, a także podmiotów gospodarczych, zarówno z krajów Unii Europejskiej oraz Partnerstwa Wschodniego.

Głównym celem Konkursu jest rozwijanie współpracy transgranicznej oraz wymiana dobrych praktyk i doświadczeń w zakresie inicjatyw projektowych realizowanych na obszarze Europy Wschodniej o charakterze rozwojowym. W konkursie zostanie przyznana jedna główna nagroda w każdej z siedmiu kategorii (dobre rządzenie, społeczeństwo obywatelskie, kultura, turystyka, edukacja, społeczna odpowiedzialność biznesu, innowacje społeczne) oraz wyróżnienia. Nagrodzone projekty będą prezentowane podczas Kongresu, jak też zostaną opublikowane w folderze promocyjnym. Umożliwi to przekazanie tysiącom odbiorców informacji o najlepszych praktykach w realizacji projektów partnerskich z podmiotami krajów Partnerstwa Wschodniego.

Rejestracji na Konkurs można dokonać poprzez formularz umieszczony na stronie www.kongres.lublin.eu

Dodatkowo w ramach tegorocznego KIEW zostaną również rozdane nagrody w ramach konkursu programu NGOmap, a jego laureaci również będą gośćmi Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej.

NGOmap to międzynarodowy program wsparcia dla organizacji pozarządowych z krajów objętych unijnym programem Partnerstwa Wschodniego. Tworzony przez doświadczonych przedstawicieli środowiska pozarządowego, jest odpowiedzią na powszechnie zgłaszane potrzeby zacieśniania więzi i kontaktów przekraczających granice państwowe. Zgłoszenia do konkursu NGOmap odbywają się przez stronę intrenetową www.ngomap.eu.

Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej odbędzie się w dniach 1-3 października 2013 roku.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY