Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Polska i Rosja znowu na boisku – II Mistrzostwa strefy małego ruchu granicznego w piłce nożnej

Mały ruch graniczny to nie tylko wahadłowe wycieczki po zakupy i tańszą benzynę. To również unikalne rozgrywki drużyn dziecięcych. Już po raz drugi odbędzie się Turniej o Mistrzostwo Strefy Małego Ruchu Granicznego w Piłce Nożnej dla Dziewcząt i Chłopców. Drużyny dziecięce z Pomorza, Warmii, Mazur i Obwodu Królewieckiego spotkają się na murawie w Gdańsku.

II MISTRZOSTWA STREFY MAŁEGO RUCHU GRANICZNEGO W PIŁCE NOŻNEJ

II MISTRZOSTWA STREFY MAŁEGO RUCHU GRANICZNEGO W PIŁCE NOŻNEJ


Imprezę organizują wspólnie: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Urząd Miasta Gdańsk, Konsulat Rzeczpospolitej Polskiej w Królewcu oraz Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej.

Sport zawsze był inwestycją w przyszłość. Organizując coroczne Mistrzostwa Małego Ruchu Granicznego w piłce nożnej drużyn dziecięcych chcemy się przyczyniać do kształtowania dobrych relacji sąsiedzkich – mówi dyrektor CPRDIP Sławomir Dębski.

16 drużyn, 192 dzieci z Polski i Rosji będzie walczyć o mistrzostwo Strefy Małego Ruchu Granicznego. – Zeszłoroczny turniej w Giżycku pokazał, że dzieci z Polski i Rosji potrafią wspaniale się bawić, rywalizować, a przede wszystkim dojść do porozumienia nawet, jeśli nie zawsze pozwalają na to umiejętności językowe – mówi Dębski. – Majowe rozgrywki będą pierwszą imprezą Turnieju po uruchomieniu małego ruchu granicznego. Gdańsk to światowy symbol dialogu. Cieszymy się, że w tym roku będzie gościć młodych polskich i rosyjskich sportowców!

Turniej przeznaczony jest dla chłopców i dziewczynek w wieku 10-13 lat, którzy rozegrają na dwóch boiskach sportowych „Orlik” w Gdańsku mecze systemem każdy z każdym. Do turnieju zakwalifikowano 8 drużyn polskich (województwa warmińsko-mazurskie i pomorskie) i 8 drużyn rosyjskich (Królewiec). Uwieńczeniem imprezy będą mecze rozegrane przez mieszane zespoły polsko-rosyjskie.

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia inicjuje i wspiera działania na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich. Szczególny nacisk kładzie na wymianę młodzieży, uznając że brak kontaktów między młodymi ludźmi sprzyja utrwalaniu błędnych stereotypów. Dlatego też jednym ze sztandarowych projektów Centrum skierowanych do najmłodszych są doroczne rozgrywki piłkarskie.

Otwarcie: 17 maja (piątek), godz. 09:00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 8, ul. Dragana 2.

Zamknięcie: 18 maja (sobota), ok. godz. 14:00 na boisku przy Gimnazjum nr 29, ul. Beethovena 20.

Informacji udziela: Robert Śmigielski, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia,

tel. (22) 295 00 44 lub e-mail: [email protected]

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY