Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Łukasz Grajewski

Podaruj aparat kobietom w Tadżykistanie

Martyna Kwiatkowska pracuje w Fundacji Edukacja dla Demokracji. Od pewnego czasu podróżuje do Tadżykistanu, gdzie prowadzi program wspierający małą przedsiębiorczość wśród tadżyckich kobiet. Co uważniejsi czytelnicy Eastbooka pamiętają relację Martyny z jej pierwszych wojaży po Tadżykistanie. Współpraca polsko-tadżycka nie ustaje, wręcz przeciwnie, nabiera konkretnych barw i kształtów. Przeczytajcie poniższy apel Martyny. Sprawdźcie na półkach, czy nie zalega Wam nieużywany sprzęt. Nowym właścicielom da masę radochy i pomogą w promocji słusznych i potrzebnych działań.

Relacje Martyny Kwiatkowskiej z wyjazdów do Tadżykistanu

Autor: Martyna Kwiatkowska

.

„Może macie ochotę oddać swoje nieużywane już aparaty cyfrowe w dobre ręce? Aparaty zostaną przekazane kobietom ze wsi w Tadżykistanie. Zależy nam (Fundacja Edukacja dla Demokracji) na podarowaniu im sprawnego sprzętu, który pomoże: a) dokumentować działalność Klubów Kobiet, które wspieramy, b) robić zdjęcia sobie nawzajem, swoim rodzinom, otoczeniu… życie dokumentować.

Akcja zbierania aparatów trwa do czwartku, 20 czerwca 2013 roku. Już w najbliższą niedzielę, 16 czerwca, w Warszawie będzie można osobiście przekazać Tadżyczkom aparat czy inne sprzętu. Zachęcamy do wzięcia udziału w DRUGIM ŚNIADANIU w tadżyckim stylu. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/143708372484359/

Przydadzą się aparaty, baterie, ładowarki do baterii, karty pamięci – generalnie wszystko:)

Osoba do kontaktu: Tadeusz Rudzki (mail.: [email protected], tel.: +48 607 198 493)

Aparaty zostaną przekazane przede wszystkim do Klubów na południu kraju. 15 lat temu skończyła się tam wojna domowa, ale poziom życia długo, długo jeszcze będzie sporo niższy niż przed rozpoczęciem walk. Część kobiet straciło mężów, samotnie wychowują gromadkę (5 i więcej) dzieciaków, w niektórych wsiach większość kobiet nie umie pisać ani czytać. Średnia miesięczna pensja to 42 dolary, za które utrzymać się musi kilka osób.

„Nasze” kobiety miały być żonami i matkami, więc nie mają żadnego fachu w ręku. Nie, nie robimy z nich fotografów.

Zdjęcia wykonane przywiezionymi z Polski aparatami posłużą do promocji naszych działań edukacyjnych i wpierających malutką przedsiębiorczość w Tadżykistanie.

Informacje o działaniach Fundacji Edukacja dla Demokracji znajdziecie na facebooku:

Więcej informacji o naszych działaniach w Tadżykistanie znajdziecie tutaj:

 

Facebook Comments
Łukasz Grajewski

Socjolog, absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Pracował w administracji publicznej, aktywny w trzecim sektorze (Fundacja Wspólna Europa, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Inicjatywa Wolna Białoruś). Autor licznych publikacji o Europie Wschodniej w polskich mediach.

Kontakt: [email protected]

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY