Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Znamy zespoły konkursowe na Basowiszcza 2013

Z przyjemnością powiadamiamy o wynikach konkursu BASowiszcza 2013 dla zespołów z Białorusi. Niemal 30 zgłoszeń i 6 członków jury, którzy przez kilka dni słuchali i analizowali, kogo naprawdę warto do Gródka zaprosić. Oto wyniki.

Grafika promująca festiwal, źródło: organizatorzy.

Grafika promująca festiwal, źródło: organizatorzy.

Sumując punkty przyznane przez sześcioosobowe jury, zgodnie z zasadą: miejsce pierwsze – 5 punktów, miejsce drugie – 3 punkty, miejsce trzecie – 1 punkt, otrzymalismy następujące wyniki:

Miejsca I ex aequo ili-ili i KilFil.

Miejsce II MUTNAYEVOKA

Miejsce III ex aequo PAVA i SP KAVA

Obu laureatów, grupy iLi-iLi i KilFil będzie można posłuchać na żywo na dużej scenie 19 i 20 lipca podczas festiwalu BASowiszcza 2013.

Punktacja Jurorów:

Siarhiej BUDKIN Budzma.org / MUTNAYEVOKA 5, KilFil 5, ili-ili 3, MARTIN S. 3, TONQIXOD 1, TERRAKOD 1, KASHLATY VOKH 1

Jura SIDUN generation.by / ili-ili 5, MUTNAYEVOKA 3, KiLFiL 1

Viachaslau RADZIVONAU ultra-music.com / KilFil 5, AVIAS, 3 MONKEY BITE 1

Zmitzier BEZKOROVAINYI experty.by / TONQIXOD 3

Mateusz SEWASTIANIK BZS / PAWA 5

Paweł GRZEŚ Fundacja Villa Sokrates / SP KAVA 5, ili-ili 3, AVIAS 1

 

Pod kątem muzycznym konkurs miał dość satysfakcjonujący poziom. Jednak ogólne wrażenie jest takie, że wszystkim w Republice Białoruś (czy niemal wszystkim) żyje się wesoło… Żyje się niezgorzej, czasem rzucają nas dziewczyny, czasem popijamy gorzałkę itp. Zgadzam się, że gdy życie przygniata aż nadto można i trzeba odreagowywać na wesoło. Tyle, że mnie od kilkugodzinnego przesłuchiwania konkursowych utworów od tej osłody zrobiło się już trochę mdło. Gdzie się podział młodzieńczy bunt, sprzeciw do rzeczywistości, władzy. Nie mówię oczywiście o tym, by zaraz wszyscy zaczęli tworzyć takie protest songi jak „Prezydent idzi damou” Kasi KAMOCKIEJ czy nagrywać albumy jak „AntyPazityu” KAL’JANu. BASowieszcza też nie jest jednorodne. Muzyczne i narodowe akcenty staramy się rozkładać równo. Na gródeckiej scenie wystarcza miejsca tak dla DZIECIUKOU jak i dla The TOOBES. Jednak te zespoły, które swój repertuar wykonują wyłącznie po angielsku, dzięki czemu mają zapewne nadzieję powtórzyć sukces chociażby tegoż The TOOBES na polskim podwórku – moim zdaniem się przeliczają. Czy wystarczy do tego zawodowy warsztat i repertuar w stylu „wszyscy lubią to, co już dobrze znają”? Nie jestem przekonany czy w Polsce i dalej w Europie, czeka się na jeszcze więcej anglojęzycznych zespołów ze wschodu. Jeśli już to czekamy na nowych LYAPIS-ów, ULIS-y, ZET-y, DRUM EСSTASY. Czekamy na MAUZER-y, IMPET-y, KARDON-y, DEVIATION – mówił o przebiegu konkrusu Paweł GRZEŚ Fundacja Villa Sokrates, główny koordynator Festiwalu BASowiszcza 2013.

Festiwal BAsowiszcza 2013 odbędzie się w dniach 19-20 lipca br. w Gródku. Eastbook.eu jest patronem medialnym festiwalu.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY