Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Tomasz Piechal

Partnerstwo dla Kultury – nowy projekt portalu Eastbook.eu

„Partnerstwo dla Kultury” – nowy projekt portalu Eastbook.eu – nabiera rozpędu. Kulturalna odsłona Wschodu, przygotowywana przez redaktorów i współpracowników serwisu, zyskała od dzisiaj przejrzysty i elegancki wygląd. Strona dostępna jest pod adresem Partnerstwo dla Kultury.

Nowy projekt portalu Eastbook.eu - Partnerstwo dla Kultury

Logo Partnerstwa dla Kultury, cztery wersje językowe, autor: musdesign (www.musdesigns.com)

Kiedy kilka miesięcy temu w gronie redakcyjnym dyskutowaliśmy nad kolejnymi etapami rozwoju naszego portalu, szybko zwróciliśmy uwagę na jeden z głównych problemów Partnerstwa Wschodniego – ograniczony przepływ informacji kulturalnych pomiędzy państwami uczestniczącymi w tym unijnym projekcie. Jasno definiując problem, postanowiliśmy mu zaradzić.

Tak rozpoczęła się przygoda z tworzeniem kulturalnej odsłony portalu Eastbook.eu. Dzięki kilkumiesięcznej pracy udało nam się pozyskać kilku ciekawych partnerów i współpracowników, którzy zgłosili chęć współpartycypacji w przedsięwzięciu.

Idąc za ciosem postanowiliśmy przygotować dla was specjalną podstronę, na której w sposób przejrzysty będą prezentowane najnowsze treści o tematyce kulturalnej, które pojawią się na portalu. Jednocześnie postaraliśmy się skatalogować i udostępnić w jasno określonym i łatwo dostępnym miejscu wszystkie najciekawsze artykuły kulturalne, które zostały opublikowane od samego początku istnienia portalu!

„Partnerstwo dla Kultury” zostało podzielone na sześć działów:

  1. Bohater – gdzie dostępne będą ciekawe rozmowy z przedstawicielami świata filmu, muzyki, książki i wielu innych kręgów artystycznych.
  2. Miejsce – gdzie w założeniu chcemy prezentować najciekawsze miejsca, prawdziwe kulturalne centra i serca krajów Partnerstwa Wschodniego i Rosji, które być może podczas swoich podróży będziecie chcieli odwiedzić.
  3. Akcja – gdzie regularnie będziemy informować o najciekawszych wydarzeniach i przedsięwzięciach kulturalnych. Prawdziwe pole do pozyskiwania inspiracji!
  4. Książka – gdzie będą pojawiać się recenzje i teksty publicystyczne naświetlające najświeższe i najciekawsze wydawnictwa związane z tematyką portalu.
  5. Film – gdzie nie przegapimy żadnej ciekawej filmowej premiery.
  6. Muzykagdzie będziemy stawiać na interakcję. Jesteśmy ostatecznie medium internetowym, więc prócz lektury, zaprosimy również do posłuchania, a może nawet… porwiemy do tańca!

Taka forma ma zapewnić wam jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszego portalu i umożliwić najłatwiejszy dostęp do treści kulturalnych publikowanych na naszych łamach.

Chcemy jak najlepiej wykorzystać szanse, które daje portal Eastbook.eu. Każda instytucja czy pojedynczy człowiek zainteresowany Wschodem, będą mogli stworzyć swój profil i przyłączyć się do relacjonowania wydarzeń i inicjatyw w Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainie. Jednocześnie mając sprawdzoną w bojach grupę tłumaczy, ciągle dążymy do aktualnych, dobrych i sprawnych tłumaczeń najciekawszych tekstów, by udostępnić je szerokiemu gronu czytelników.

Tym samym mamy ogromną wiarę i nadzieję, że to właśnie portal Eastbook.eu i jego kulturalna odsłona – „Partnerstwo dla Kultury” – staną się najlepiej działającą i najciekawszą platformą dostarczającą informacje ze świata polityki i kultury krajów Partnerstwa Wschodniego! Tym bardziej zachęcamy do czytania, komentowania, dzielenia się uwagami i spostrzeżeniami, śledzenia nas na Twitterze (#PdK), udostępniania na Facebook’u i innych portalach społecznościowych czy wreszcie współtworzenia naszego portalu! Wszyscy razem możemy stworzyć coś wielkiego! Gorąco polecamy i zapraszamy do współpracy!

Facebook Comments
Tomasz Piechal
Starszy analityk ds. Ukrainy w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia

    Dziennikarz, publicysta, z wykształcenia etnolog. Swoje badania naukowe prowadził na Ukrainie, gdzie zajmował się kwestiami politycznymi (dystans między władzą a obywatelami) i historycznymi (UPA, Wielka Wojna Ojczyźniana, Wielki Głód). Współpracował m.in. z serwisami "dziennikarze.info", "gildia.pl", "psz.pl", "Gazetą Studencką", TVP1, działem Opinii "Super Expressu", "Rzeczpospolitą", "Dziennikiem Gazetą Prawną".

    ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY