Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Tomasz Piechal

PdK Muzyka: Muzyczny Kaukaz w Warszawie – festiwal „Transkaukazja”

29 czerwca ulice Warszawy utoną w kaukaskich rytmach.  Na placu koło Hotelu Europejskiego w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 13) od godziny 16 zagrają zespoły z m.in. z Polski i Gruzji, w tym jedna z największych gwiazd gruzińskiej muzyki – zespół ZumbaLand.

W tym roku największy koncert festiwalu Transkaukazja odbędzie się w Warszawie! Autor: monojussi Źródło: flickr.com

W tym roku największy koncert festiwalu Transkaukazja odbędzie się w Warszawie! Autor: monojussi Źródło: flickr.com

Transkaukazja to – inspirowany kulturą Kaukazu – międzynarodowy program artystyczny, którego każda edycja odwiedza różne państwa. W roku 2013 imprezy związane z festiwalem nawiedziły (bądź nawiedzą): Austrię, Czechy, Niemcy, Kaukaz, Szwecję, Ukrainę, Francję, Portugalię, Wielką Brytanię oraz Polskę.

Największym wydarzeniem inicjatywy od lat pozostaje koncert, który przyciąga największe gwiazdy kaukaskiej muzyki. W tym roku odbędzie się w Polsce, w Warszawie.

Dzięki temu polscy widzowie będą mieli okazje posłuchać takie zespoły, jak 33A (zespół-legenda, współtwórcy jednego z największych festiwalów muzycznych na Kaukazie oraz grupa,  której muzyka rozbrzmiewała podczas gruzińskiej Rewolucji Róż), Chveneburebi (wykonujący słynne gruzińskie pieśni wielogłosowe) czy ZumbaLand (bijący rekordy popularności w Gruzji zespół łączący jazz, fusion, folk i rock, grający niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju muzykę).

Wstęp na koncert jest darmowy. W tle – Bazar Kaukaski, gdzie będzie można na nim skosztować kaukaskich smaków, kupić tamtejsze towary, wziąć udział w grach i warsztatach, a wieczorem – usiąść i obejrzeć film w kinie plenerowym.

Strona festiwalu Transkaukazja

Facebook Comments
Tomasz Piechal
Starszy analityk ds. Ukrainy w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia

    Dziennikarz, publicysta, z wykształcenia etnolog. Swoje badania naukowe prowadził na Ukrainie, gdzie zajmował się kwestiami politycznymi (dystans między władzą a obywatelami) i historycznymi (UPA, Wielka Wojna Ojczyźniana, Wielki Głód). Współpracował m.in. z serwisami "dziennikarze.info", "gildia.pl", "psz.pl", "Gazetą Studencką", TVP1, działem Opinii "Super Expressu", "Rzeczpospolitą", "Dziennikiem Gazetą Prawną".

    ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY