Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Samorządowcy chcą aktywnie uczestniczyć w Partnerstwie Wschodnim

Partnerstwo Wschodnie, to temat bardzo ważny dla bezpieczeństwa Unii Europejskiej, a także naszego. Chcemy jako polscy samorządowcy być aktywnymi uczestnikami tej inicjatywy – podkreślił marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, na spotkaniu polskich samorządowców w Poznaniu.

Spotkanie w Sopocie nt. Partnerstwa Wschodniego, autor PolandMFA, źrodlo: flickr.com

Spotkanie w Sopocie nt. Partnerstwa Wschodniego, autor PolandMFA, źrodlo: flickr.com

Piątkowe (28.06.2013) spotkanie dotyczące zaangażowania się samorządów w Partnerstwo Wschodnie było drugim z cyklu poświęconego współpracy międzynarodowej. Pierwsze odbyło się w listopadzie 2012 r. i było poświęcone współpracy międzynarodowej samorządów w kontekście priorytetów polskiej polityki zagranicznej.

Chcemy mówić na nich (spotkaniach, przyp. red.) o ważnych sprawach z punktu widzenia samorządów, ale z udziałem forum rządowego. Do tej pory brakowało wspólnego i stabilnego dialogu, który odbywałby się regularnie i był zdefiniowany, jeśli chodzi o kształt i formę tych spotkań” – powiedział marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak.

O znaczeniu relacji pomiędzy samorządami w Polsce i w państwach Partnerstwa Wschodniego mówił w Poznaniu również wiceminister spraw zagranicznych Jerzy Pomianowski. W swoim wystąpieniu – podał MSZ – podsumował on dotychczasowe wspólne działania MSZ i samorządów.

Według Pomianowskiego  – wymiar obywatelski i samorządowy polskiej polityki zagranicznej pozwala na nadrobienie zaległości i zapełnienie luki powstałej pomiędzy rządem i samorządem w dziedzinie współpracy międzynarodowej. Minister Pomianowski mówił też o roli Europejskiego Funduszu na rzecz Demokracji (więcej na ten temat tutaj)

Więcej informacji tutaj.

 

Źródło: portalsamorzadowy.pl, Eastbook.eu.

 

Przeczytaj również:

Wywiad z Jerzym Pominaowskim

Więcej informacji na temat Partnerstwa Wschodniego

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY