Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Opozycyjny kandydat na prezydenta Azerbejdżanu zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa

Rustam Ibragimbekow, kandydat na prezydenta Azerbejdżanu opozycyjnej Narodowej Rady Sił Demokratycznych, zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa. Dzięki temu będzie mógł wziąć udział w wyborach zaplanowanych na 16 października br.

Rustam Ibragimbekow. Autor: Gulustan. Źródło: wikimedia.org

Rustam Ibragimbekow. Autor: Gulustan. Źródło: wikimedia.org


W piątek (05.07.2013) światowej sławy scenarzysta, Rustam Ibragimbekow, poinformował o zrzeczeniu się rosyjskiego obywatelstwa. Tym samym kandydat opozycyjnej Narodowej Rady Sił Demokratycznych będzie mógł wziąć udział w wyborach prezydenckich zaplanowanych na 16 października br. (zgodnie z konstytucją osoba ubiegająca się o urząd prezydenta nie może posiadać podwójnego obywatelstwa).

To próba ratowania kraju, który ginie – tłumaczy swój udział w wyborach 74-letni Ibragimbekow w wywiadzie dla azerskiej sekcji Radia Wolna Europa. – W ciągu 20 lat nie odbyły się ani jedne wybory, które nie zostałyby sfałszowane. Kraj zajmuje jedno z pierwszych miejsc na świecie pod względem skali korupcji. Wszystko to jest bezpośrednio związane z rodziną prezydenta i nim samym (Ilhamen Alijewem – przyp. red.) – stwierdził Ibragimbekow i zapowiedział swój powrót z emigracji do ojczyzny na 2 sierpnia

Zobacz wywiad z Rustamem Ibragimbekowem (jęz. ros.):Źródła: kavkaz-uzel.ru, azututyun.am

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY