Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

„Basowiszcza”: 24. edycja Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi rozpocznie się już 19 lipca.

Wakacje zaczęły się już na dobre. Nudzisz się? Wszyscy znajomi wyjechali na mainstreamowi festiwale, a Ty nie chcesz  podążać za tłumem i szukasz czegoś nowego? Już za kilka dni, bo 19 lipca, rozpocznie się 24. edycja Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi „Basowiszcza”.  Gdzie? Uroczysko Boryk, 40 km od Białegostoku.  W tym roku na scenie w Boryku będzie można zobaczyć 17 grup z Białorusi, Polski i Ukrainy.  Wystąpią m.in. Kim Nowak, Kinior&Zabelov, Dzieciuki czy Perkalaba. Festiwalowi, podobnie jak w latach poprzednich, towarzyszą pokazy filmów i spotkania z inspirującymi  ludźmi. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Eastbook.eu jest patronem medialnym wydarzenia.

"Basowiszcza 2013", źródło: materiały oranizatorów

„Basowiszcza 2013”, źródło: materiały organizatorów

Oficjalne festiwal zaczyna się  19 lipca i trwa do 20 lipca. Dla niecierpliwych organizatorzy przygotowali coś specjalnego. 18 lipca w Mostowlanach odbędzie się pokaz ilmu niemego „Kastus’ Kalinouski” z muzyką na żywo wykonaną przez Siarhieja Puksta. Projekcja ilmu odbędzie się w ramach projektu „Tuzin Niemaula”. Organizatorzy zapewniają  bezpłatny dojazd z Białegostoku do Mostowlan.

W ciągu dwóch dni na festiwalu wystąpi niemal 20 grup z Białorusi, Polski i Ukrainy. Organizatorzy od kilku lat starają się, by na scenie były prezentowane różne gatunki muzyczne. W tym roku oprócz grup rockowych (Re1ikt, The Toobes, Kim Nowak) będzie można usłyszeć ragga (Masala Soundsystem), rap (Vinsent), ska (Perkalaba) czy nawet muzykę klezmerską ( Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego). Jednym słowem: każdy znajdzie coś dla siebie. Obok profesjonalistów na scenie pojawią się laureaci konkursu „Basowiszzcza 2013”.

Gośćmi  24. edycji „Basowiszcz” będą Paweł Althamer,  Uladzimir Cesler, Adam Pańczuk, Aleksandr Tsekhanovich, Artur Żmijewski oraz Teatr Kolegtyw. W tym roku organizatorami Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi „Basowiszcza” są  Villa Sokrates i Białoruskie Zrzeszenie Studentów. Pełny program wydarzeń można znaleźć na stronie festiwalu.

Wstęp na „Basowiszcza” i wydarzenia towarzyszące jest wolny.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY